Kwiaty z bibuły w rozmiarze XXL (3D) – dekoracje na przyjęcie

by Dom z duszą

Jeśli opanowaliście już technikę robienia pomponów z bibuły, czas na trochę bardziej skomplikowany projekt.

Dziś nauczymy się robić wielokolorowe kwiaty 3 D.

 

Do wykonania pomponów potrzebujesz:

  • kilku kolorów bibuły w rulonach. Ja wykorzystałam kolor zielony, kolor niebieski w dwóch odcieniach oraz kolor czarny
  • nożyczek
  • sznurka

Zasada jest taka, im większe prostokąty, tym większy pompon. Moje prostokąty to składany na cztery rulon nowej bibuły.

 

1. Rozwijasz bibułę w jednym kolorze i składasz ją równo na cztery. Powstaną 4 prostokąty, które powinny być równo ułożone i przylegające do siebie z każdego brzegu.

2. Układasz na spodzie zieloną bibułę (to będą liście). Układasz kilka warstw i odcieni jednego koloru (to będzie kwiatostan), a na górze układasz węższe paski w kolorze kontrastowym (u mnie czarny, to będą słupki i środek kwiatka)

3. Wszystko składasz razem w harmonijkę.

4. Oddzielasz kolory od siebie, znowu składasz je w harmonijkę, tym razem osobno. Tak powstałe paski składasz na pół. Nożyczkami zaokrąglasz brzegi we wszystkich kolorach oprócz czarnego. Możesz też je ściąć w trójkąty, jeśli wolisz bardziej ostre kanty. Czarną bibułę nacinamy miejsce przy miejscu, strzępimy pasek. To będzie środek naszego kwiatka – słupki.

3. Znowu wszystkie warstwy układasz na sobie, jak na początku. Zielony na spodzie, potem kolory i na górze czarny. Składasz je po raz trzeci w harmonijkę. Związujesz sznurkiem lub drutem. Uwaga nie rób tego za mocno, bo nie będzie się dobrze rozkładać. Sznurek mocujesz na środku.

4. Po związaniu, wszystko rozkładasz całość jak wachlarz.

5. Teraz potrzebujesz precyzji i cierpliwości. Chodzi o to aby warstwa po warstwie oddzielać od siebie bibułę. Powoli i delikatnie oddzielasz cienki papier do góry, jednocześnie formujesz kształt. Zaczynasz od koloru czarnego, a kończysz na zielonym

6. Kiedy kwiat ma swój kształt, mocujesz go w wybranym miejscu.

You may also like

Leave a Comment