Dom z duszą w bloku – cykl domy z duszą

Dom z duszą w bloku – cykl domy z duszą

W ramach cyklu, jak mieszkają Polacy, zaprosiła nas do siebie Małgorzata Kochańska. To mieszkanie jest niesamowite.

„Mieszkanie ma około 60 metrów, znajduje się w nowym budynku. Salon z otwartą kuchnia powstał przez wyburzenia jednej ściany (bez udziału architekta) więc ma trochę nietypowy rozkład.

W części z biblioteką spanie dla gości. Poza kuchnią nie mamy nowych mebli.  Rower treningowy w salonie udaje dzieło sztuki bo musi być pod ręką i nogą codziennie:) 

„Kanapa pod oknem niewidoczna na zdjęciach, vis a vis biblioteki stary regal besta któremu zrobiłam tekturowe zasłony (tu mamy wszystko czyli trochę książek, tv, trochę rzeczy kuchennych).  „

„Ściany malowałam sama, farbą Flugger,  nad wyspą kuchenną kawałek w ceglastej czerwieni, reszta szary błękit. Pani w złotych ramach ze szczotką przypomina o sprzątaniu. Detal z kwiatami łączy kolory, osłony doniczek pomalowałam oczywiście. Zawieszka na szafkach kuchennych uzupełnia nudny kolor.  „

W łazience ten sam kolor. Lustro z mieszkania mojego dziadka, zdjęcia z zasobów rodzinnych. Nie ma żadnych szafek. Zwierzyna bożonarodzeniowa całoroczna:) 

Na trzech pozostałych zdjęciach sypialnia, vis a vis łóżka ściana z bryzą i rekinem. Abażur z siatki metalowej za kilka złotych. Fotel Ikea pomalowałam, miewał już różne odcienie, ostatnio szare kropki, lubię rozwiązania nietrwałe:)

Suszarka-namiot wisi na ścianie (jak zobaczyłam ile kosztują to zrobiłam sama)  i czeka na pranie, od czasu zrobienia zdjęcia przybyło wieszaków:) Przechowywanie w starej szafie i kawałku regału besta, tektura obowiązkowa:)

Dzieło nad wezgłowiem namalowałam kiedyś na spodzie dziecięcego łóżeczka:) w roli narzuty rozcięta powłoczka na lewej stronie (nic innego mi się nie spodobało:)) 

Tu kilka detali:  zegar kuchenny, w roli głównej blachy do mazurków .

Z kolorem drzwi na zamówienie wg jakiegoś zdjęcia, pan upewniał się czy naprawdę mają być jak na wsi, w roli dekoracji spódnica z rafii no i zwierz:)


Antyrolety, bo mieszkanie jest od strony zachodniej, teraz już wiszą jak u innych ludzi czyli na karniszach, na zdjęciu miła sercu wersja.

Zobacz otwarty cykl „JAK WYGLĄDAJĄ DOMY Z DUSZĄ” i zaprezentuj swoje kąty.

fot. Beata Sobkowicz, Anna Chmielewska – Deka, Natalia Flo

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content