Alicja w krainie czarów – pomysł na imprezę tematyczną

Alicja w krainie czarów – pomysł na imprezę tematyczną

Monika:

Każdy uwielbia imprezy tematyczne. Przez chwilę możemy stać się kimś innym, wcielić się w ulubioną postać z gry, filmu czy książki i przenieść się do wymarzonego świata.

Przygotowanie takiej imprezy jest czasochłonne, jednak nie zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Potrzeba jednak sporo kreatywności, aby poradzić sobie bez funduszy ;)! Jakie są najważniejsze elementy przy organizacji takiej imprezy? Poniżej przedstawiam krótki poradnik i cenne wskazówki, które sprawią, że organizacja będzie tylko i wyłącznie przyjemnością.

Poznaj bajkę i wybierz najciekawsze elementy

Alicja zanurzyła się w magicznym świecie, a on porywał nie tylko małe dziewczynki, ale także chłopców… i wielu dorosłych! Każdy z nas chciał, a może i nadal skrycie pragnie, aby się w nim zanurzyć. Świat magicznych napojów i deserów, w którym czas biegł całkiem inaczej.

Co jest głównym elementem opowieści? Magia! Niezbyt wiele barw, dużo natury. Z tego względu najlepszym miejscem na taką imprezę będzie plener. Doskonale sprawdzi się las lub ogród.

Mamy kilka charakterystycznych elementów w Alicji z krainy czarów

Girlanda z kart

Tutaj możemy wykorzystać standardowe karty do gry i przyczepić je na sznurku bądź żyłce.

Drugą opcją jest wycięcie z czarnego oraz czerwonego brystolu symbole: kier, karo, pik i trefl.

Im więcej takich girland tym efektowniej się zaprezentują – zwłaszcza jeśli będą np. rozwieszone na kilku gałęziach drzew wskazując nam drogę do głównego punktu imprezy.

„Wypij mnie – zjedz mnie”

Fiolki z napojami  i etykietkami „wypij mnie” oraz cukierki, ciastka lub inne słodycze z winietkami „zjedz mnie”. Tłumaczyć nie trzeba!

To genialny szczegół, który przeniesie wszystkich gości w inny wymiar – do świata Alicji!

 

Plastry i krążki z drewna – w różnych wielkościach będą  naturalną ozdobą, która może pełnić funkcję podstawek pod świece, książki, filiżanki.

Zastawa do herbaty .

W bajce kapelusznik i inni bohaterowie często pili herbatę. Nie może jej zabraknąć tak samo jak i obecnego gdzieś w pobliżu królika i zegarka – a najlepiej wielu różnych. Najlepiej sprawdzą się zegarki vintage, wiszące na łańcuszkach.

Róże

Pamiętacie róże? Ich także nie może zabraknąć. Sztuczne lub żywe białe róże skropione czerwoną farbą – w bukiecie lub rozłożone w wielu miejscach będą świetnie dopełniały charakter imprezy.

Obrus może być z błękitnego tiulu, który będzie kojarzył się z sukienką Alicji lub jak w moim przypadku – z mchu. Ta druga opcja nie sprawdzi się przy wietrznej pogodzie, jeśli impreza ma odbyć się w plenerze.

Nie zapomnijcie wspomnieć gościom, aby się przebrali!

 

Inne inspiracje, znalezione tutaj 

 

 

Zobacz pomysły na imprezy tematyczne

Jeśli interesują Cię nietypowe imprezy, pełne kreatywności – zaglądaj do mojego działu imprezy tematyczne. Bardzo dobrze bawię się przy ich tworzeniu. Serdecznie zapraszam

Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content