Babcine klimaty Kingi…czyli Boże Narodzenie przez cały rok – cykl domy z duszą

Babcine klimaty Kingi…czyli Boże Narodzenie przez cały rok – cykl domy z duszą

To dopiero nazywa się odjazd. Za tydzień Wielkanoc,a ja prezentuję klimaty z nutką Bożego Narodzenia. W sumie wczoraj we Wrocławiu padał śnieg, więc odgrzebałam zgłoszenie Kingi do cyklu „jak mieszkają Polacy” i poniżej je prezentuję.

Kinga mieszka w Wielkiej Brytanii – tam też prowadzi swoja działalność i domową pracownię. Zajmuję się tym, co kocha czyli dekoracjami, ozdabia drewniane przedmioty malując i wykonując je techniką decoupage. Pracownika Kingi jest tu . Kinga kocha rękodzieło, wszelkie prace ręczne. Swoimi wyrobami dekoruje również swój dom. „Dom o którym mowa, nie jest naszym docelowym „gniazdkiem” , takowy dopiero wykańczamy,  ale ogromną wagę przywiązuję do tego, aby obecne mieszkanie było „nasze”, klimatyczne, z naszymi bibelotami,  rzeczami niejednokrotnie wyszperanymi gdzieś w secondhandzie lub okazyjnie kupione ” – mówi Kinga.

Kinga lubi styl rustykalny, wiejski, babciny, trochę vintage, a zarazem prosty i skupiający wszystko to w harmonijną całość. Kocha to co naturalne, przedmioty, które mają jakąś historię, duszę, do których ma sentyment i przy których czuje się dobrze.

dom z duszą jak mieszkają Polacy blog o wnętrzach

Zimowe kubki  z dzwonkami – jako dekoracja  kredensu, który jest ozdobą kuchni. Założę się, że ma też wersję wiosenną takich kubków:)

dom z duszą jak mieszkają Polacy blog o wnętrzach

Ściana, która wciąż się zmienia.  Wieszak na klucze, zegar vintage, 40x 80cm deska z napisami i mała rzeźbiona kapliczka Chrystusa Frasobliwego, którą domownicy dostali w prezencie od przyjaciela.

DSC_0586

Szafeczka znaleziona w przypadkowym sklepie na promocji,  ikona MB Częstochowskiej i serce wykonane przez Kingę, gwiazdki kupione dawno temu; zielony kaganek na świecę , który ktoś miał zamiar wyrzucić.

DSC_0588

Ukochana taca 40x30cm na której Kinga namalowała polskie chaty, dodając angielski cytat. Razem stworzyły jedno z  ulubionych miejsc w domu.

11149276_466029746882968_5999420196352921793_n

Kuchenne puszki i pojemniki Kinga wykonała własnoręcznie; idealnie wpisują się w przytulny klimat  domu.

DSC_0759
DSC_0543

Ukochane 30cm Nut Crackers Soliders, kupione ok 9 lat temu w TK Maxxie, służą do dziś jako bożonarodzeniowa dekoracja parapetu okiennego wokół choinki. Obok drewniane skrzynki, wykonane w całości przez Kingę- jedna na gwiazdy betlejemskie a druga na szyszki i orzechy,  czerwone domki- latarenki kupione na bożonarodzeniowych wyprzedażach kilka lat temu i zasłony, które w okresie zimowym przewiązuję zawsze rustykalną choinkową girlandą,

DSC_0443DSC_0502

Stary słój mamy  (mam taki sam) do połowy wypełniony orzechami ,z gałęziami ozdobionymi drobniutkimi gwiazdkami, postawione na okrągłym drewnianym pieńku-pomysł i wykonanie Kingi.

DSC_0433

Aranżacja okna kuchennego z gałęzi znalezionej na spacerze w parku. Kinga powiesiła  na niej kilka drewnianych serduszek i własnoręcznie wykonaną girlandę z szyszek gwiazdek i suszonych pomarańczy.

Wszystkie zdjęcia wykonała Kinga.
Jestem ciekawa Waszych opinii na temat tego wycinka domu. Ja jestem zachwycona i chętnie zobaczyłabym inne pomieszcenia. Jeśli macie jakieś pytania piszcie komentarze lub mejla pozachodzie@pozachodzie.pl. Kinga na pewno chętnie  odpowie na Wasze pytania i mam nadzieję podzieli się aktualnymi kadrami domu.
 Jeśli chcesz wziąć udział w naszym projekcie – wystarczy, że się do niego zgłosisz. Nie musisz pokazywać całego domu – pochwal się jego kącikiem albo małą metamorfozą, z której jesteś dumna lub dumny.
Dołącz do klubu domów z duszą. Przeczytaj zasady i ideę projektu.
Dotychczasowe zgłoszenia znajdziecie tutaj


Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content