Bombki skandynawskie DIY

Bombki skandynawskie DIY

Osobiście uwielbiam dekorowanie domu i choinki na Święta, a te piękne bombki skandynawskie pojawiają się u mnie drugi rok z rzędu!

bombki skandynawskie

Cały grudzień jest dla mnie magiczny i pełen specyficznego klimatu, który sprawia, że uśmiech nie schodzi mi z twarzy. DIY to moja praca na co dzień, kocham to, co robię, ale przez te kilkanaście dni, nabiera to dla mnie całkiem innego wydźwięku. Pierwsze opady śniegu, zapach unoszący się w powietrzu, wszędzie pojawiają się lampki i świąteczne akcenty… No i zakupy prezentów pod choinkę, pieczenie i gotowanie!

W wystroju wnętrz cenię sobie przede wszystkim pomysłowość i minimalizm. Bombki skandynawskie to idealna ozdoba dla miłośników prostych i szybkich dekoracji. Uwielbiam targać do domu wszystko, co naturalne i kojarzy mi się z naturą i jej pięknymi krajobrazami. Szyszki, gałęzie, mech, kamienie… dosłownie wszystko, co leży na mojej drodze lub nieopodal. 😉

Bombki skandynawskie to bardzo delikatna i oryginalna dekoracja, która nie tylko może zdobić Waszą choinkę, ale także tworzyć mnóstwo pięknych ozdób np. girlandę. Możesz spróbować przywiesić je nieregularnie na ścianie, sznurku, żyrandolu. Będzie pięknie się prezentować także jako ozdoba wianka świątecznego przywieszonego na drzwiach lub nad kominkiem. Opcji jest mnóstwo, ponieważ skandynawskie bombki są bardzo uniwersalne.

Samo wypełnienie takiej bombki skandynawskiej jest dowolne. Co możecie do niej włożyć?

Brokat – w połączeniu z wodą uzyskacie bardzo ciekawy efekt, który zaciekawi przede wszystkim maluchy! Sztuczny śnieg, sól (jako atrapa śniegu), mech, szyszki, laski cynamonu, anyż, kora, liście, gałązki choinki, cukierki, drobne zabawki, fotografie rodzinne… Opcji jest naprawdę mnóstwo! Wystarczy trochę kreatywności i oryginalna, piękna bombka gotowa!

Bombki skandynawskie są tak proste i szybkie, że…

…z powodzeniem możesz zaangażować w ich tworzenie dzieciaki. Dadzą sobie radę z każdym krokiem i przy okazji szybko się nie znudzą – możecie iść na spacer wybrać szyszki, później je wyczyścić i przystąpić do tworzenia dekoracji i jej wieszania – kilka kroków, każdy z nich inny i absorbujący dla domowników!

Wskazówka: Najlepiej zaopatrz się w plastikowe, otwierane pośrodku, transparentne bombki. W takiej wersji jest nie tylko łatwiej przygotować z ich wykorzystaniem ozdoby, ale są także bardziej bezpieczne dla dzieci i zwierzaków.

 

Monika

 

Przy okazji ciekawostka: Robiona przeze mnie bomka jest :

przezroczysta  umożliwiająca wgląd otoczenia za sobą; transparentna) a nie delikatnie jasna czyli przeźroczysta.

 

 

 

Zobacz inne wpisy i inspiracje na Boże Narodzenie

 

Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content