Choinka z drewnianych plastrów – Święta zero waste

by Monika Jurasik
Choinka na ścianę

W tym roku staramy się niczego nie kupować i tworzyć dekoracje z wykorzystaniem rzeczy, które już mamy. W pracowni, jak i w piwnicy mamy mnóstwo pozostałości po przeszłych projektach zarówno z tego jak i zeszłego roku. Sporo znajdzie się także „przydasi”, które kiedyś dostałyśmy w PR’owych paczkach czy kupiłyśmy z myślą „na pewno kiedyś się przyda”. Efektem jest to, że zaczęłyśmy gromadzić masę rzeczy, które są po prostu niepotrzebne – przynajmniej nie w tym momencie – zaczęło brakować miejsca, ale także poczułyśmy, że te wszystkie gotowce ograniczają naszą kreatywność. Postawiłyśmy więc na plan: najpierw używamy wszystkiego z czeluści naszej pracowni, następnie dokupujemy drobiazgi. Do końca roku nie kupujemy już NIC.

Choinka na ścianę

Jak więc robić piękne rzeczy za minimalną kwotę? Rozejrzyj się wokół – w szafie, pawlaczu, piwnicy czy na strychu znajdziesz mnóstwo rzeczy, które jeszcze przynajmniej raz uda się przetworzyć! Ta choinka powstała z kilku rzeczy, które już miałyśmy. To świetna propozycja dla minimalistów, osób, które posiadają małe dzieci i/lub zwierzaki, cenią sobie naturalne, ekologiczne rozwiązania, jednocześnie chcąc zostawić żywe drzewka w lesie. Choinka powstała w naszych głowach podczas innego projektu – poszło niezwykle szybko i sprawnie, więc polecamy to rozwiązanie nawet przy ograniczonej ilości czasu.

Choinka na ścianę

Co będzie Ci potrzebne? 

  • drewniane krążki (można kupić gotowe, my wycięłyśmy je ze starych gałęzi) 
  • taśma montażowa (u nas to dwustronna, transparentna taśma montażowa od Tesa) 
  • opcjonalnie: lampki, suche liście i kwiaty lub inne elementy dekoracyjne
Choinka na ścianę

„Stworzenie” tej choinki zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy ułożyć z drewnianych krążków kształt choinki i zamocować je na ścianie. Serio, to aż tak banalne! Poniżej macie film krok po kroku – dajcie koniecznie znać, czy lubicie takie niestandardowe „drzewka” czy jednak wolicie klasyczną wersję choinki! Zapraszamy do dzielenia się przemyśleniami na naszej grupie – Dom z Duszą – jak urządzić wnętrza z duszą

Zapraszamy też na nasz Instagram

Choinka na ścianę

Życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt pełnych radości i miłości!

Iza i Monika

You may also like

Leave a Comment