Czerwone akcenty w domu z duszą – Boże Narodzenie 2018

by Dom z duszą

Dom z duszą na codzień jest utrzymany w kolorach białym, szarym i błękitnym. Czasami brakuje nam żywych kolorów i wtedy radzimy sobie, przygotowując pojedyncze dekoracje.

Zobacz wiosenny obraz z kwiatów

Zobacz boho na Boże Narodzenie

W tym roku czerwone akcenty pozostały tylko w kuchni. Reszta domu była biało – szaro – zielono – naturalna. Oczywiście pastelowe meble pozostały.

Zobacz tegoroczny motyw przewodni na Boże Narodzenie – eukaliptus

Ale wróćmy do kuchni i czerwonych dodatków. Wymienimy kilka najważniejszych elementów w naszej świątecznej kuchni.

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy był w tym roku drewnianą tablicą z cyframi. Datę odmierzaliśmy wiankiem z czerwonymi owocami. Zobacz tutorial z kalendarzem

Girlanda z czerwonych zawieszek choinkowych

Wzdłuż okna, na patyczku do zazdrostek, umieściłyśmy lekkie zawieszki choinkowe w kolorystyce czerwonej. Zbierane przez kilka sezonów, niektóre tegoroczne.

Puszki

Lubimy puszki, bo są praktyczne do przechowywania ciastek i innych produktów, potrzebnych na Boże Narodzenie. Kilka puszek jest w stanie od razu narzucić akcent kolorystyczny.

Czerwone naczynia

Czerwone naczynia, tych mamy mało. Bardziej wyszukujemy emaliowanych, jasnych naczyń z czerwonymi akcentami. Takie naczynia, najczęściej w ciągu roku mają wartość użytkową: są kubkami, osłonkami na doniczki, pojemnikami lub rondelkami. Podczas świąt trafiają na półki i wieszaki, są na tak zwanym widoku.

Czerwone owoce i gałęzie

O czerwonych, naturalnych jagodach pisałam w tym wpisie, o Boże Narodzenie, dekorowane naturą. Podczas świąt wykorzystujemy naturalne owoce ale też sztuczne ozdoby. Czerwone korale umieszczamy w małych naczyniach, szkle, wiankach, oraz zawieszamy na drucie, jako wianki.

Zobacz dekoracje w stylu boho ze wstążek:

You may also like

Leave a Comment