Dekoracja ze starej deski – Wielkanoc w Domu z duszą

by Monika Jurasik
Dekoracja ze starej deski

Dekoracja ze starej deski

Nadchodzi idealna pora na wszelkie meblowe metamorfozy! 😉

Wiosna, ciepełko… perfekcyjne okoliczności na wszelkiej maści malowanie, odnawianie, szlifowanie, wycinanie… Mamy już parę drewnianych celów na najbliższe miesiące.

Nie wiem jak Wy, ale my jak tylko wyczajamy pierwsze słoneczne promienie, przenosimy swoje życie i robótki ręczne na taras.

Już zdążyłyśmy skorzystać, mimo że to dopiero początek wiosny! Wyszła nam już między innymi taka dekoracja ze starej deski, która będzie jednym z wielu dodatków wielkanocnych. W tym roku idziemy w pastelowe, jasne barwy i tak też będą wyglądały nie tylko Święta, ale cała wiosna ;)! A może i lato? Kto wie!

Na razie jesteśmy pochłonięte Wielkanocą i tylko Wielkanocą!

 

Dekoracja ze starej deski

A u Was już powstają jakieś dekoracje? Napiszcie nam w komentarzu i koniecznie pochwalcie się na naszej grupie –> Dom z Duszą – jak urządzić wnętrza z duszą? 

Co będzie Ci potrzebne?

  • farby i pędzle (u nas są to farby kredowe i kazeinowe)
  • stara deska (może być też nowa… :D)
  • szablon
  • opcjonalnie: sztuczne kwiaty i pistolet z klejem na gorąco

Dekoracja ze starej deski

Tutorial krok po kroku

Krok 1: Przygotowanie do malowania. Deskę przetarłyśmy papierem ściernym średniej grubości, aby pozbyć się nierówności i wystających drzazg.

Dekoracja ze starej deski

Krok 2: Malowanie. U nas jest to jedna warstwa farbą kredową w odcieniu „Antyczny róż”. Możecie użyć jakiegokolwiek innego koloru ;)! Możecie także pokryć deskę większą ilością warstw – nam zależało na naturalnych prześwitach, ale spokojnie możecie posłużyć się innymi technikami i np. zrobić przecierki.

Krok 3: Przygotowanie szablonu i odbijanie go na desce. Ja narysowałam ręcznie wzór zająca i wianka wokół niego. Zrobiłam to na ekologicznym papierze, ale równie dobrze możecie go wydrukować na zwykłej, białej kartce. Wycięłam go nożykiem do tapet. Następnie za pomocą farby i gąbki odbiłam szablon na desce metodą tapowania.

Dekoracja ze starej deski

Krok 4: Odbity malunek dokończyłam i poprawiłam już ręcznie z pomocą cienkiego pędzelka.

Jeśli masz zdolności plastyczne i umiesz lub lubisz malować – pomiń krok z szablonem. Spróbuj namalować coś odręcznie na desce, to będzie na pewno super zabawa nie tylko dla Ciebie, a przede wszystkim dla dzieci! 🙂

Krok 5: Po wyschnięciu farby dokleiłam za pomocą gorącego kleju sztuczne kwiaty.

Możecie śmiało pominąć ten krok. Deska prezentuje się świetnie zarówno z kwiatami jak i bez!

Deska jest już gotowa! Jeśli chcecie, możecie zabezpieczyć ją lakierem lub woskiem. My tego nie robiłyśmy ze względu, iż planujemy ją zaraz po Świętach przerobić na inną dekorację. 🙂

 

Dekoracja ze starej deski – aranżacja

Dekoracja ze starej deskiDekoracja ze starej deski

Dekoracja ze starej deski Dekoracja ze starej deski

 

You may also like

Leave a Comment