Dekoracje wielkanocne -25 pomysłów

by Dom z duszą

Dekoracje wielkanocne robione samodzielnie to nie tylko doskonała zabawa dla całej rodziny ale także duża oszczędność pieniędzy. Dzięki takim własnoręcznie zrobionym ozdobom świątecznym – jesteś w stanie stworzyć dekoracje naprawdę niepowtarzalne. Dziś zbieramy dla Ciebie naprawdę proste pomysły – do samodzielnego i szybkiego powtórzenia w domu.

1.Jak zrobić dekoracje wielkanocne ze skorupek

To bardzo prosta i minimalistyczna dekoracja. Nie potrzebujesz całych wydmuszek – zaledwie połówek skorupek jajka. Przy pomocy kleju na gorąco przymocuj mech, małe jajeczka, kwiatki i gałązki. Takie skorupkowe stroiki możesz wykorzystać jako elementy większej dekoracji : wianka, stroika, stołu.

Skorupki mogą być też pojemnikami na kwiaty. Wystarczy zrobić dziurkę i włożyć kwiatka. Jako wazoniki wykorzystałam słoiki po jogurtach.

dekoracje wielkanocne jak zrobić z mchu

2.Stroik w kubeczku

Do wykonania tej dekoracji potrzebujesz kubka lub filiżanki. Wypełnij filiżankę rafią, woliną lub mchem – tym, co masz pod ręką. Wykorzystaj miniaturowe jajeczka, figurki, sztuczne kwiaty – według uznania. Uniwersalność tej dekoracji polega na tym, że jest robiona z „tego co pod ręką”

dekoracje wielkanocne jak zrobić

4.Sukulenty w skorupkach

Jak zrobić dekoracje wielkanocne z wykorzystaniem sukulentów. Potrzebujesz gotową wydmuszkę lub zrobioną samodzielnie. Bardzo delikatnie wytłucz kawałek ścianki skorupki. Wsyp ziemię i włóż roślinkę. Wcześniej (przed wsypaniem ziemi) na dnie jajka dobrze przyklej sznurek przy pomocy kleju na gorąco i zawieś na gałązkach.

dekoracje wielkanocne jak zrobić z sukulentów

5.Jajka w emaliowanym kubeczku

Bardzo prostym sposobem na udekorowanie świątecznego stołu jest wykorzystanie emaliowanych kubków. Potrzebujesz kilku kubków w ustalonym kolorze. Do kubka wkładamy rafię i na górze układamy pisanki. Tak przygotowane dekoracje można położyć na talerzach.

dekoracje wielkanocne jak zrobić
stół wielkanocny jak nakryć

6.Jajka w szklanych naczyniach

Do wykonania tej dekoracji wielkanocnej potrzebujesz szklanego naczynia: wazony, słoika, miski. Wewnątrz naczynia umieść jajka, pisanki lub wydmuszki.

7.Wianek wielkanocny ze skorupek

Potrzebujesz wielu skorupek jajek, klej na gorąco, dodatki typu mech, jajeczka, karton, tkanina lub koronki. Na kartonie odrysuj od talerza okrąg, a od mniejszego talerzyka drugi. Wytnij – to będzie podstawa wianka. teraz przyklej mech, skorupki, gałązki.

8. Wianek wiklinowy nad stołem

Wianek wiklinowy przeplatamy wierzbowymi gałązkami i podwiązujemy go w poziomie nad stołem. Możesz zawiesić pisanki. Najlepiej dopasowane kolorystycznie.

9. Bratki w filiżance

Nie bój się wykorzystywać naczyń jako doniczki. Do filiżanki włóż bratki. Dodaj inne wielkanocne ozdoby.

10. Wiosenne kwiaty w wazach i miskach

W podobny sposób, jak powyżej – możesz w szklanych naczyniach umieścić więcej doniczkowych kwiatów, robiąc z nich kompozycje. Wykorzystaj wazy, miski.

11. Bukieciki w jajkach

Wykorzystaj jajka do stworzenia wazonów. Możesz je powiesić, doklejając sznurki lub postawić.

12. Wielkanocna kula z kolorowych jajek

Nie jest to ozdoba w moim typie ale jest dość popularna. Potrzebujesz styropianowej kuli, do której doklejasz kolorowe, lekkie jajka (robisz to klejem na gorąco). Kulę nadziewasz na kiju, a potem mocujesz na gąbce florystycznej w donicy. Uzupełniasz dodatkami: mchem i kwiatkami.

13. Malowane słoiki

Słoik jest tanim elementem dekoracyjnym. Nie raz wykorzystujemy go do prostych ozdób. Pomaluj słoiki, a z szablonu wytnij element wielkanocny. Wykorzystaj farby akrylowe lub do szkła. Doskonałe jako pojemnik na ciastka.

14. Wielkanocne słoiki z królikami

Ceramiczne lub styropianowe figurki naklejamy na nakrętkę słoika. Potem malujemy na jednolity kolor.

15. Wielkanocne piki w słoiku

Wielkanocne figurki na piku, włóż luzem do słoika.

16. Wielkanocny wianek

Wiklinowy wianek ozdabiamy szytymi wielkanocnymi figurkami: ptaszkami, gąskami, serduszkami. Resztę uzupełniamy jajkami i kwiatami. Wszystko w jednolitej tonacji.

17. Gałęzie z ogrodu z wielkanocnymi zawieszkami

Gałąź z ogrodu z ozdobnymi zawieszkami to doskonała ozdoba świąteczna do wykonania w kilka minut. Gałęzie fajnie wyglądają na stole lub na parapecie. Wieszkamy jajka, wydmuszki, figurki szyte i ceramiczne.

18. Dekoracje z foremek na ciastka

Dekoracje wielkanocne jak zrobić, wykorzystując to co masz w kuchni. Znajdź stare formy i foremki na babki i babeczki do robienia dekoracji. Do foremek możesz włożyć jajka, pisanki, kwiaty, rzeżuchę

19. Wianek wielkanocny z obręczy

Obręcz lub tamborek przepleć gałęziami wierzbowymi lub innymi. Zawieś poziomo lub postaw. Możesz zawiesić pisanki.

20. Stroik w wytłaczance

Wykorzystaj wytłaczankę do zrobienia stroika. Umieść w niej pisanki, wydmuszki, skorupki, bukiety.

21. Rośliny w naczyniach

Słoiki, butelki, wazony z białego szkła. To wszystko wykorzystaj do włożenia gałązek z ogrodu, bukszpanu, innych. Ważne aby gałązki były pojedyncze.

22. Mech

Wykorzystaj mech do zdobienia wielkanocnego. Mech umieszczamy w kwiatkach, stroikach, skorupkach.

23. Figurki na półkach

Drobne figurki, które na pewno masz w domu, ułóż na półkach. Co ważne, nie ustawiaj wszystkiego obok siebie – bardziej przestrzennie.

24. Wiosenne ptaszki w słoiku.

Wykorzystaj słoik,kwiaty i ptaszka do stworzenia dekoracji wiosennej.

25. Kreatywne jajka

Same pisanki mogą być ozdobą samą w sobie. Dlatego zrób bardzo kreatywne pisanki. W ubiegłym roku przygotowywałyśmy dla Was kilka tutoriali pisankowych.

Zobacz więcej wielkanocnych DIY

26. Wielkanocne malowanie na desce

Zwykłą deskę wykorzystaj do namalowania rysunku wielkanocnego. Możesz też zrobić szablon.

You may also like