Sztuczna rana na nadgarstku – DIY

by Dom z duszą

 

Sztuczne rany i krew można zakupić w niektórych sklepach stacjonarnie bądź online, jednak warto się liczyć z tym, że nie zawsze są one tak realistyczne. Składniki, których potrzebujesz do wykonania tej charakteryzacji są o wiele tańsze, a także dostępne od ręki. Dodatkowo to naprawdę świetna zabawa, a efekt zaskoczy wszystkich!

 

 

Czego potrzebujesz do wykonania sztucznej rany?

– gliceryna

– żelatyna

– farby do charakteryzacji (lub eyeliner, szminka, inny płynny/kremowy kosmetyk)

– pędzle

– cienie do powiek (żółty, fioletowy, niebieski, szary, czarny, czerwony, różowy), puder matujący, podkład

– wykałaczka

– nożyczki

– kawałek gąbki (najlepiej z dużymi oczkami)

– barwniki spożywcze (czerwony i niebieski)

 

 

Do plastikowego naczynia wlej glicerynę, wodę i żelatynę w proporcjach 1: 1: 0,5.

 

 

Zagotuj wodę. Nad wrzącą wodą podgrzewaj mieszankę dopóki nie znikną kryształki.

Słomką lub pędzelkiem (polecam słomkę, łatwiej stworzyć kształt oraz nakładać pożądaną ilość mieszanki na ciało) delikatnie nakładaj sztuczną skórę wokół nadgarstka. Zostaw do zastygnięcia (na około 15-20 minut).

 

 

 

Pędzelkiem wyrównaj mieszankę ze skórą, aby stworzyć efekt wtopienia się mieszanki w Twoją skórę. Nierówności są wskazane, na koniec będą wyglądały jakby rana była mocno poszarpana.

 

 

Do pozostałej części sztucznej skóry dodaj kilkanaście kropel czerwonego barwnika. Następnie kilka kropel niebieskiego i wymieszaj. Jeśli Twoja mieszanka już zastygła w momencie, kiedy nakładałeś/aś ją na skórę – nic nie szkodzi, wystarczy ponownie ją podgrzać!

 

 

Kiedy masz pewność, że mieszanka zaschła na Twojej skórze – weź pędzel oraz puder matujący i przyprósz całość. Dzięki temu rana nie będzie lepka, a kosmetyki będą lepiej się rozprowadzać i pozostaną na miejscu przez całą noc!

 

Całość powinna być jednolita z Twoim kolorem skóry, dlatego nałóż podkład i zblenduj gąbką lub pędzlem.

 

 

Na środku rany zrób np. wykałaczką linię idącą wokół całego nadgarstka.

 

 

W środku rany zrób czarną kreskę farbą lub eyelinerem. W ten sposób sprawisz, że będzie się optycznie wydawała głębsza, przez co stanie się bardziej realistyczna.

 

 

Weź pędzel do makijażu oczu oraz cienie. Naokoło rany i rozcięcia blenduj cienie, aby  przypominały stan zapalny i siniaki.

 

 

Pędzelkiem oraz gąbką nałóż krew do środka rany oraz po całej jej powierzchni.

 

 

You may also like