DIY – upominek dla gości wielkanocnych

by Dom z duszą
diy wielkanoc

Goście w Domu z Duszą zawsze mogą spodziewać się drobnego upominku przy okazji rodzinnych spotkań. Przy Świętach Wielkiej Nocy to świetna okazja, aby przypomnieć dorosłym o Zajączku i obudzić w nich trochę dziecka ;)! Goście nie muszą koniecznie szukać swoich prezentów, mogą one czekać na nich przy stole. Upominek możesz dostosować do każdego z osobna lub zrobić coś uniwersalnego – w końcu kto nie przepada za domowymi przetworami lub ciasteczkami?

Co Ci się przyda?

  • jednakowe słoiki
  • farby do szkła lub akrylowe
  • pędzle, gąbka (może być zwykła do naczyń)
  • nożyczki
  • taśma dwustronna
  • opcjonalnie: wstążki, etykiety
  • szablon zajączka (np. znaleziony w Internecie i wydrukowany)
  • domowe ciastka, przetwory, gotowe mieszanki (np. na naleśniki lub jakieś ciasto z etykietką jak przygotować), opcji jest naprawdę wiele! Pomyśl, co Twoim gościom przypadnie najbardziej do gustu i podziel się efektami w komentarzach lub na naszej Facebookowej grupie – Dom z Duszą – jak urządzić wnętrza z duszą? 

diy wielkanoc

Krok 1: Na dwustronnej taśmie odrysuj wcześniej wycięty szablon zajączka. Wytnij go i przyklej na słoik.

diy wielkanoc

 

Dlaczego taśma dwustronna? Ona najlepiej przyklei się do słoika. Przy korzystaniu ze zwykłego papieru i kleju, szablon może się nie trzymać tak dobrze i farba wpłynie pod zajączka. Możesz spróbować z gładką bibułą i klejem, pamiętaj jednak, aby wyczyścić słoik naokoło szablonu zanim przystąpisz do malowania, aby farba przyległa do słoika.

diy wielkanoc

diy wielkanoc

Krok 2: Gąbką lub pędzlem pomaluj cały słoik oraz jego wieczko. Wskazówka: polecam gąbkę, łatwiej rozprowadzić równo farbę po powierzchni szkła!

diy wielkanocdiy wielkanoc

 

Krok 3: Słoiki pozostaw do wyschnięcia. Kiedy są już suche – delikatnie podważ szpilką lub igłą szablon, następnie odklej go. Tą samą igłą możesz wyrównać kształt zajączka, jeśli farba wpłynęła pod kształt.

diy wielkanoc

Krok 4: Do słoika włóż upominek dla swoich gości! Obwiąż wieczko, napisz coś miłego na etykiecie i gotowe! Udanej zabawy i wesołych Świąt!

diy wielkanocdiy wielkanoc

diy wielkanoc

 

 

You may also like