DIY – wesołe doniczki z plastikowych butelek

DIY – wesołe doniczki z plastikowych butelek

Butelki plastikowe to chyba najbardziej powszechny domowy śmieć. Opakowanie używane i wyrzucane przez cały rok, niemalże codziennie. Dziś pokażemy Wam, jak w prosty sposób „pobawić się ” z dzieckiem, przy okazji ucząc je, jak przetwarzać odpady, nadawać im wartość użytkową. Przy okazji wyczulasz swoje maluchy, że wspólnie macie wpływ na zmniejszenie całego ciągu nieekologicznych zdarzeń jak zanieczyszenia środowiska, emisja gazów cieplarnianych. Dodatkowo ponownie wykorzystujecie materiały, które w przeciwnym wypadku zapewne skończyłyby na wysypisku.Stworzone przez Was pojemniki mogą być doniczkami na sadzonki, kwiatki, pojemnikami na długopisy. Przygotowując taką ozdobę uczysz dziecko, że przedmiot dostaje piękniejsze życie, i tym samym  zgrabnie przemycasz temat segregacji odpadów, recyklingu i upcyklingu. Zabawa z dzieckiem w przetwarzanie przedmiotów to nie tylko elementy nauki ekologii ale także rozbudzanie kreatywności i wyobraźni dziecka. Dlatego szczerze zachęcamy:

Do stworzenia dekoracji potrzebujesz:

  1. plastikowych butelek, wybieramy miękkie butelki aby było łatwo wycinać z dzieckiem
  2. nożyczek
  3. farb
  4. markerów
  5. opcjonalnie: ziemii, kwiatków, sadzonek

 

Upcyklingować możemy prawie wszystko: słoiki, plastikowe butelki, kartony, puszki, gazety, opakowania po jogurtach, stare opony, walizki, jeansy, meble. Jeśli więc nie możesz czegoś wykorzystać, pomyśl, czy nie możesz tego upcyklingować. Nie tylko przysłużysz się planecie, ale zupełnie za darmo zdobędziesz materiał do tworzenia ozdób i dekoracji.

 

Sąsiedzkie Porady

Wiecie, że plastikowa butelka rozkłada się ok. 1000 lat!? Zanim naukowcy znajdą sposób, by przyspieszyć ten proces, weźmy sprawy w swoje ręce. Jeden z przykładów jak nadać butelce drugie życie prezentują blogerki z Dom z duszą! Gwarantujemy, że spodoba się najmłodszym!Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Ziemi! Chcemy dbać o nią codziennie, nie tylko raz w roku :)#SąsiedzkiePomysły #Bricomarche #diy #zrobtosam #ekologia #recycling

Opublikowany przez Bricomarché Po Sąsiedzku 26 kwietnia 2017

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content