Girlanda z szyszek i drewnianych plastrów DIY

by Dom z duszą
girlanda

Lubicie girlandy? Ja wieszam je dosłownie wszędzie, zwłaszcza te, które są stworzone na bazie lampek LED. Ostatnim moim hitem jest girlanda z piłeczek ping-pongowych, która już od wielu miesięcy wisi nad moim łóżkiem w sypialni. (Jak ją zrobić możecie znaleźć w poprzednich wpisach.)

Nadszedł jednak moment na świąteczny akcent. Jako miłośniczka minimalistycznego stylu skandynawskiego postawiłam oczywiście na naturę! Uwielbiam, kiedy w domu pachnie Świętami – choinką, goździkami, cynamonem, cytrusami. Właśnie to najczęściej wykorzystuję do swoich grudniowych DIY. Moje świąteczne drzewko wygląda zresztą bardzo podobnie – ale to pokażę Wam w innym wpisie!

Pierwsza propozycja:

Girlanda z drewnianych plastrów wpadła mi w oko już w zeszłym roku, niestety nie znalazłam odpowiedniej gałęzi, która w tym okresie byłaby w na tyle dobrym stanie, abym mogła ją wykorzystać. Śniła mi się nawet długo po Świętach, więc w tym roku już latem podkradłam trochę jabłonki z działki teściów i wcześniej przygotowałam piękne plastry.

Co się przyda?

Napisać możesz na niej cokolwiek: „Wesołych Świąt”, „Noel”, „Merry Christmas”, „Merry Xmas” (jak w moim przypadku), „Boże Narodzenie” – opcji jest wiele! Do wykonania napisu użyłam czarny marker i pojedyncze szablony literek. Hasło możesz napisać także własnoręcznie lub wygrawerować wypalarką do drewna. Plastry do sznurka przykleiłam klejem na gorąco. Po czasie myślę, że girlanda prezentowałaby się jeszcze lepiej, gdybym zrobiła dziurki i przewlekła sznurek lub każdy krążek przymocowałabym za pomocą haczyków. Ta ozdoba jest urocza i pasuje na ścianę, drzwi, choinkę, nad kominek – wszędzie! Jest przepiękna i zakochałam się w niej bez pamięci!

Druga propozycja:

Druga propozycja na świąteczną, pachnącą lasem girlandę, jest jeszcze prostsza i mocno aromatyczna! Do jej przygotowania wystarczy Ci kilka gałązek choinki, szyszki i sznurek. Pamiętaj, aby szyszki dokładnie wyczyścić – możesz je wymoczyć przez około godzinę w mieszance octu i wody. Poza brudem mogą żyć w nich insekty, lepiej nie hodować tego w domu ;). Do takiej girlandy możesz dołożyć skrawki materiału, laski cynamonu lub wstążki.

Monika

 

Zobacz inne wpisy i inspiracje na Boże Narodzenie

 

You may also like

Leave a Comment