Jak samodzielnie wykonać halloweenowe ozdoby?

by Dom z duszą

Sklepy oferują wiele dekoracji związanych z Halloween, tymczasem dom możemy upiększyć bez wydawania zbyt wielu pieniędzy. I takie samodzielnie wykonane ozdoby wcale nie odbiegają jakością i kreatywnością od tych kupowanych.
Amerykanki, gdzie Halloween jest bardzo popularnym świętem, podchodzą do niego bardzo praktycznie. Ze zużytych słoików, plastikowych butelek po sokach i mleku, skrawków materiałów – zbieranych przez cały rok – tworzą prawdziwie kreatywne cuda.
Jest kilka stałych elementów dekoracyjnych, dzięki którym możesz odmienić dom na Halloween.

Dynia
W sprzedaży znajdziemy dynie ozdobne i jadalne. Jeśli stać nas na to aby je zniszczyć owoce mozemy pomalować w wymyślne wzory, powycinać wzorki albo zrobić z nich wazony lub lampiony. Jeśli chcemy nasze dekoracje wykorzystać w kuchni lub przeznaczyć na przetwory, nie nacinajmy ich. Możemy je po prostu poustawiać w różnych miejscach w domu, ubrać w koronki lub swetry. Wtedy nasza dyniowa dekoracja nada się jeszcze do spożycia.

Wianek
Wychodzę z założenia, że wianek jest tak uniwersalną dekoracją, że powinniśmy zainwestować w jeden porządny i tylko zmieniać jego wystrój w zależności od okazji. Na wiklinowym szkielecie, możemy umieszczać kwiaty, liście, szyszki, szyte ozdoby – wszystko co nam przyjdzie do głowy.
Jeśli jednak nie mamy gotowego wikliniowego wianka, nic nie szkodzi – i tu znowu w zależnosci od budżetu, możemy wykonać wianek z liści, skrawków materiału, wełny.

Girlandy
W Polsce jeszcze niedoceniane, ale to bardzo wdzięczny element dekoracji. Girlanda może ozdabiać kominek, drzwi, ścianę, meble, okna, co tylko chcemy i bardzo szybko odmieni nasze mieszkanie, w wybranym przez nas klimacie. Najmniej skomplikowane girlandy to liście, powycinane szmatki, te bardziej skomplikowane możemy ozdobić literkami lub wykonać na szydełku.

Oczywiście to dopiero początek zmian. Możemy ozdobić wejście do domu, stół, poszczególne pokoje, przygotować stroje i charakterystyczne potrawy.
1385603_192770027574798_614277011_nKażde święto służy do tego aby spedzać go rodzinnie. Dekoracje domu tylko podkreślają ten klimat. Dlatego ozdabiajmy nasze domy – naprawdę warto. Tym bardziej, że do zabawy możemy zaangażować dzieci.

Wszystkie zdjecia pochodzą z pinterest.com
Więcej ciekawych ilustracji znajdziecie na moim fan page Dom z duszą

przycisk

You may also like

Leave a Comment