Jesienne dekoracje stołu

by Dom z duszą

Jesienne dekoracje w 10 minut – dziś szybki wpis o tym, jak wychodzić poza schematy. Baw się wnętrzami, baw się kolorami. Jak to zrobić? Zobacz video poniżej

Postaw na jesienne tekstylia

Jesienna przytulność wymaga tkanin i tekstyliów. Zasłony, obrusy, pledy i poduszki – wiadomo, to bardzo oczywista dekoracje jesienne. Natychmiast tworzą nastrój w pomieszczeniu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na kolory ale także z powodu faktur: wełna, plusz, welur – są przyjemne w dotyku i są ciepłe. Wyjdź poza schematy i przytulne tkaniny wykorzystaj także na stole. Szale, szaliki, chusty, koce i pledy użyj do nakrycia stołu. Kto powiedział, że nie można tego zrobić?

jesienne dekoracje do domu
jesienne dekoracje stołu

Wykorzystuj jesienne dekoracje z lasu

To najtańszy sposób na jesienne dekorowanie. Przynieś ze spaceru szyszki, żołędzie i kasztany. Liście bardzo szybko wysychają ale są sposoby na to aby je utrwalić. Poza tym wyschnięte liście to też element jesieni. Takie dary przyrody wykorzystuj w wiankach, girlandach, oraz rozłożone na stole. Lepszych dekoracji jesiennych nie wymyśli żadna sieciówka.

jesienne dekoracje do domu
jesienne dekoracje

Wykorzystaj jesienne owoce i nasiona

To już nasza domowa tradycja, że dekorujemy tym co jemy. Gruszki, jabłka, dynie czy orzechy są także elementami jesiennych dekoracji stołu. Rozrzuć je wokół talerzy, a czyste elementy połóż na talerzach. Możesz zrobić jesienny misz masz albo ułożyć tematycznie (np. tylko jabłka)

jesienne dekoracje

Baw się kolorami

Kolory jesieni są ciepłe – dostrzegamy je dookoła, na drzewach, na owocach, w kominku. Spróbuj wyjść poza tego kolory. Ciepłe kolory połącz z zimnymi i zobacz jaki będzie efekt. U mnie wprowadziłam niebieski i bardzo fajnie zagrał z brązami i zieleniami.

jesienne dekoracje
jesienne dekoracje

Nie zapomnij o świetle

Lampki, lampeczki, świece – nie może ich zabraknąć ma Twoim jesiennym stole. Rozstawiaj ich jak najwięcej. Liczy się efekt wow. Kiedy zaczniecie jeść – możesz je przestawić aby nie przeszkadzały.

jesienne dekoracje dom z duszą
jesienne dekoracje z klimatem

Jaka jest najprostsza zasada dekorowania stołu? Staraj się wszystko układać przestrzennie aby nie elementy nie były na jednym poziomie. Jeśli masz talerze płaskie lub podkładki – ustaw na nich coś jeszcze. Jeśli stawiasz kwiaty – użyj pater albo krążków. Niech naczynia będą różniej wysokości. Wypełniaj puste przestrzenie ale tak aby móc to szybko posprzątać aby goście mogli wygodnie jeść.

Zobacz jak dekorować światłem dom na Boże Narodzenie

Zobacz inne jesienne wpisy na naszym blogu

You may also like

Leave a Comment