Jesienne zabawy w domu z duszą

by Dom z duszą

Dziś pokażę Wam coś bardzo kreatywnego. Jesień to czas szczególnych darów. Żołędzie, kasztany, orzechy i liście to wszystko może służyć do skutecznego zabijania nudy, kiedy na dworze pada deszcz.

Jestem z pokolenia lekcji ZPT w podstawówce (dla niewtajemniczonych to były: zajęcia praktyczno – techniczne, takie osobne lekcje, podczas których uczyliśmy się niemalże wszystkiego: od krojenia chleba począwszy, poprzez dzierganie szalika, na samodzielnym zbijaniu karmnika dla ptaków skończywszy) – wtedy ludziki z kasztanków  i żołędzi były czymś tak pewnym, jak to, że na wf-ie będziemy grać w siatkę. Dlatego kiedy tylko pierwsze dary natury pojawiały się w parku, reklamówkami znosiło się je do domu….aby na pewno je mieć i nie dostać dwójki (jedynki pojawiły się później).

Dlatego dziś specjalnie dla Was, wyszukałam kilka inspiracji na jesienne zabawy z dziećmi. Spróbujcie, bo warto – rozbudza to wyobraźnię dziecka, pokazuje jak bawić się tym co podniosło w lesie i na pewno odciągnie je od tableta na kilka godzin.

Jak zrobić ludzika z kasztana wie każdy, zatem dziś przedstawiam zabawy plastyczne z liśćmi w roli głównej.

Potrzebujemy: liści, farbek (najlepiej plakatowych), pisaków (najlepiej markerów), kleju i kartek.

Liście muszą być rozprostowane, zatem po przyniesieniu ich do domu trzeba je włożyć między kartki książek. Taka prosta i lekko wyschnięta płaszczyzna przykleja się doskonale.

Poniżej wkleiłam przykładowe wzory ale gwarantuję Wam, że dzieci zaskoczą Was własnymi pomysłami, zatem będą potrzebne tylko przez chwilę.

 

jejesienne zabawy, sposoby na nudę, dla dzieci, dom z duszą, blog o rodzinie i wnętrzachsienne zabawy, sposoby na nudę, dla dzieci, dom z duszą, blog o rodzinie i wnętrzach dom z duszą blog o wnętrzach jesienne zabawy liście kasztany plastyczne (2) dom z duszą blog o wnętrzach jesienne zabawy liście kasztany plastyczne (3) dom z duszą blog o wnętrzach jesienne zabawy liście kasztany plastyczne (5) dom z duszą blog o wnętrzach jesienne zabawy liście kasztany plastyczne (6) dom z duszą blog o wnętrzach jesienne zabawy liście kasztany plastyczne (7)

 

Pochwalcie się jak Wy plastycznie bawicie się z dziećmi jesienią. Możecie to zrobić na blogu w komentarzu, na facebooku lub na naszej facebookowej grupie

 

Moje propozycje wyszukane w sieci (handmadecharlotte.com) ich źródła znajdziecie tu 

You may also like