Pomysł na kalendarz adwentowy Magdy

by Dom z duszą

 

 

Kalendarz adwentowy Magdy

Kiedy byłam dzieckiem, uwielbiałam kalendarze adwentowe. Przyznaję, że czekoladki nie zawsze doczekiwały świąt… Teraz wolę takie kalendarze robić sama – często są bardziej pomysłowe niż masówki.

Jednym z moich ulubionych jest kalendarz adwentowy zrobiony z pudełek od zapałek.

Potrzebujesz:

  • 25 małych standardowych pudełek po zapałkach
  • Klej (może być zwykły szkolny)
  • Papier ozdobny
  • Pieczątki z cyframi albo flamastry
  • Niespodzianki do schowania w szufladkach kalendarza: słodycze, bilety lub malutkie zabawki – cokolwiek wyda Ci się fajne.

Dziewięć pudełek ustaw jedno obok drugiego, tak aby węższe strony (te z draską) stanowiły bazę, a pudełka dotykały się szerszymi bokami. Użyj papieru ozdobnego, aby owinąć pudełka razem, ale zostaw strony z szufladkami niezawinięte. Zabezpiecz papier i pudełka klejem. Zrób kolejne poziomy kalendarza w podobny sposób, ale zmniejszaj liczbę pudełek o dwa: następny poziom będzie składał się z 7, potem z 5, 3, 1.

Gotowe części sklej jedną na drugiej od najdłuższej do najkrótszej, aby utworzyły kształt choinki. Szufladki ponumeruj od 1 do 25 za pomocą pieczątek albo flamastrów. Ja osobiście lubię numerować szufladki przypadkowo, a nie po kolei, żeby szukanie właściwej daty było dodatkowym elementem zabawy.

Szczyt ‘choinki’ możesz ozdobić papierową gwiazdą.

Wypełnij szufladki niespodziankami – i gotowe.

źródło

źródło

żródło

źródło

żródło

źródło

 

 

Magda Ż.

Od dziecka lubiłam opowiadać historie. Potem lubiłam je pisać – opowiadania, pamiętniki, wiersze. Pisanie to nie jest matematyka, znaczenia to więcej niż suma słów. Spełniam się w pisaniu, fascynuje mnie to, co można i to, czego nie można wyrazić w słowach – i w różnych językach. Piszę, tłumaczę, a także pracuję jako doradca techniczny (bo matematyka też jest w zasadzie ok). Odpoczywam na długich spacerach i zabawach z psem. Magda jest autorem na Cleanipedii,

Tutaj znajdziecie praktyczne porady, jak posprzątać dom, skutecznie i bez zbędnego zamieszania.

 

Zobacz inne pomysły na kalendarz adwentowy

Zobacz inne wpisy o Bożym Narodzeniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

1 comment

Iza Jurasik-Kamińska 27/11/2017 - 09:25

to prawda, co nowy to lepszy. Zapraszamy do udziału w wyzwaniu https://pozachodzie.pl/kalendarz-adwentowy-mity/

Leave a Comment