Klamerki na notatki – Wielkanoc w Domu z duszą

by Monika Jurasik
Klamerki na notatki

Klamerki na notatki

Cześć!

Ostatnio w pewnej sieciówce znalazłam śliczne klamerki na notatki z przyklejonymi do nich drewnianymi pisankami. Bardzo mi się spodobały, nawet myślałam o ich kupnie (jestem totalną sroką, więc jak tylko coś mi zaświeciło w słońcu, nie mogłam przestać o tym myśleć ;)). Kosztowały ok. 20 zł za 5 lub 6 sztuk. Pomyślałam sobie wtedy, że wykonanie takich to jest co najmniej 1/3 tej ceny. Szybko w głowie przebiegłam się po piwnicy mojej mamy i sprawdziłam czy mamy potrzebne produkty – uff, mamy! Wybiegłam więc ze sklepu i z zadyszką opowiedziałam jej CO KONIECZNIE MUSIMY ZROBIĆ JUŻ. 😀

Czego będziesz potrzebować?

  • drewniane klamerki
  • styropianowe jajeczka
  • pistolet z klejem na gorąco
  • farby (u nas kredowe na podstawę + patyna na zdobienia)

Klamerki na notatki

Każdy z nas ma w domu farby – nawet można podkraść od dziecka te plakatowe lub akrylowe ;)! Ten koszt w zasadzie całkowicie nam odpadł. Mamy kolekcję wszelkich farb we wszystkich kolorach świata ;)!

Paczka kilkudziesięciu klamerek kosztuje od 3 do 10 zł. Styropianowe jajka (50-100 sztuk) to koszt od 3 do 10 zł. Jak się dobrze ogarniecie to jeszcze przed Świętami dorobicie na takich klamereczkach na zająca… #Grazynabiznesu 😀

Jest to naprawdę uroczy dodatek, więc jeśli kochacie detale tak mocno jak ja, z pewnością spodoba Wam się ten pomysł. Takich dekoracji możemy użyć jako świąteczny akcent w biurze, np. jako klamerki na notatki. Sprawdzą się też genialnie na świąteczne przepisy, kartki z życzeniami lub do przymocowania naszej królikowej girlandy –> Zobacz tutaj. 

Pomyślałyśmy także, że wykorzystamy je przy planowaniu miejsc gości. Będą idealne, aby przypiąć każdemu z zaproszonych winietkę z jego imieniem lub życzeniami świątecznymi.

Klamerki na notatki

Tutorial – krok po kroku

Krok 1: Przecinamy jajka na pół. Wystarczy do tego zwykła deska/mata do cięcia i nóż kuchenny. Zajmuje to zaledwie parę sekund.

Klamerki na notatki

Krok 2: Malowanie jajek z dwóch stron.

Wskazówka: Jajka styropianowe występują w wielu kolorach. Możecie dobrać kolor, który Wam odpowiada i pominąć częściowo malowanie. „Częściowo”, ponieważ środek zawsze będzie biały, więc warto jajko z tej płaskiej strony pomalować. 

Klamerki na notatki Klamerki na notatki

Krok 3: Zdobienie jajek patyną. Może być to także zwykła złota farbka 🙂 Możecie też całkowicie pominąć zdobienie, jeśli podobają Wam się jajka w kolorze, w którym je kupiliście.

Klamerki na notatki Klamerki na notatki

Krok 4: Przyklejanie jajek do klamerek za pomocą kleju na gorąco. Gotowe ;)!

Klamerki na notatki Klamerki na notatki

Zobaczcie jeszcze nasz filmowy tutorial… Zdecydowanie powinien widnieć w naszym prywatnym archiwum ze względu na prezentowaną tam przez nas głupawkę 😀 Nie bierzcie nas zawsze na serio, chciałyśmy Wam przybliżyć jak zwykle wygląda nasza praca – o, właśnie tak. 😉

 

Klamerki na notatki Klamerki na notatki

 

You may also like

Leave a Comment