Kolory roku 2016 – mdlące i cukierkowe?

Kolory roku 2016 – mdlące i cukierkowe?

Zasakujący jest wybór kolorów przewodnich 2016 roku przez Pantone. Niektórych zdziwi, innych zemdli, a jeszcze innych rozbawi. Założenie jest proste: wybierany raz w roku kolor (grudzień) ma być motywem przewodnim na kolejne dwanaście miesięcy. Tym razem po raz pierwszy wybrano nie jedną, a dwie barwy i to w dodatku pastelowe.  Serenity i Rose Quartz z palety Pantone mają wspólnie funkcjonować,wzajemnie się uzupełniać. To kolory bardzo delikatne – na pierwszy rzut oka kojarzą się bardziej z modą, wakacjami, zwiewnymi sukienkami…i kobietami.

Tymczasem te delikatne odcienie mają znaleźć zastosowanie we wnętrzach: na ścianach, meblach i dodatkach wnętrzarskich. Jak je pogodzić z tym, co obecnie funkcjonowało w trendach? Jak je powiazać z pomieszczeniami innymi niż pokój dziecka albo kącik romantyczki? Jak przekonać męża, że różowa sofa to jest na pewno dobry pomysł?

Przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. Sam Pantone sugeruje aby łączyć odcienie z innymi, mocnymi barwami. Różowe tabletki na uspokojenie bierzemy tylko czasami i tak samo czasami mamy bawić się Serenity i Rose Quartz. Ja przypuszczam, że będę je stosować oddzielnie, wskazana kombinacja jest dla mnie zbyt kontrowersyjna…choć sam Pantone zapewnia, że właśnie to połączenie zapewni nam równowagę i spokój w tych niespokojnych przecież czasach.

Poniżej kilka propozycji z zastosowaniem podobnych tonacji.

Jestem ciekawa Waszego zdania na ten temat? A może stosujecie już te kolory u siebie w domu?

rose quartz dom z duszą pantone (2) rose quartz dom z duszą pantone (3) rose quartz dom z duszą pantone (4) rose quartz dom z duszą pantone (5) rose quartz dom z duszą pantone (6) rose quartz dom z duszą pantone (7) rose quartz dom z duszą pantone (8) rose quartz dom z duszą pantone (9) rose quartz dom z duszą pantone (10) rose quartz dom z duszą pantone (11) rose quartz dom z duszą pantone (12) rose quartz dom z duszą pantone (13) rose quartz dom z duszą pantone (14) rose quartz dom z duszą pantone (15) rose quartz dom z duszą pantone (16) rose quartz dom z duszą pantone (17) rose quartz dom z duszą pantone (18) rose quartz dom z duszą pantone (19) rose quartz dom z duszą pantone (20) rose quartz dom z duszą pantone (21) rose quartz dom z duszą pantone (22) rose quartz dom z duszą pantone (23) rose quartz dom z duszą pantone (24) rose quartz dom z duszą pantone (25) rose quartz dom z duszą pantone (26) rose quartz dom z duszą pantone (27) rose quartz dom z duszą pantone (28) rose quartz dom z duszą pantone (29) rose quartz dom z duszą pantone (30) rose quartz dom z duszą pantone (31) rose quartz dom z duszą pantone (32) rose quartz dom z duszą pantone (33) rose quartz dom z duszą pantone (36) rose quartz dom z duszą pantone (37) rose quartz dom z duszą pantone (38)

 

serenity dom z duszą pantone (3) serenity dom z duszą pantone (4) serenity dom z duszą pantone (6) serenity dom z duszą pantone (7) serenity dom z duszą pantone (8) serenity dom z duszą pantone (9) serenity dom z duszą pantone (10) serenity dom z duszą pantone (12) serenity dom z duszą pantone (14) serenity dom z duszą pantone (15) serenity dom z duszą pantone (16) serenity dom z duszą pantone (17) serenity dom z duszą pantone (18) serenity dom z duszą pantone (19) serenity dom z duszą pantone (20) serenity dom z duszą pantone (21) serenity dom z duszą pantone (22) serenity dom z duszą pantone (23) serenity dom z duszą pantone (24) serenity dom z duszą pantone (25) serenity dom z duszą pantone (26) serenity dom z duszą pantone (27) serenity dom z duszą pantone (28) serenity dom z duszą pantone (30) serenity dom z duszą pantone (31)

Wszystkie fotki, wraz ze źródłami znajdziecie tu (serenity) i tu(rose quartz).

Niebawem przygotuję dla Was wpis o kolorach 2016 Duluxa i Benjamina Moore’a, a ponieżej tabela jak uzupełniać kolory roku.

 

paleta 2016 pantone

Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content