Koronkowy sposób na dom – cykl domy z duszą

by Dom z duszą

Dziś wędrujemy do Piotrkowa Trybunalskiego w odwiedziny do Ani. Ania na codzień  pracuje w branży farmaceutyczno – medycznej. Ale kiedy wraca po pracy do domu, jej świat zamienia się w koronkowy.

„Lubię, kiedy dom jest ciepły, nie tylko z powodu ogrzewania. I lubię wykorzystywać rzeczy, nie do końca zgodnie z ich przeznaczeniem, a czasem nawet zupełnie niezgodnie:-). Zawsze tkwiła we mnie artystyczna dusza. Zaczynałam od śpiewania, ale rękodzieło towarzyszy mi przez całe życie. Dlatego w różnych okresach mojego życia pojawiały się wszelakie aktywności, związane z tworzeniem. Aż przyszedł czas, kiedy przypomniałam sobie o tym, że umiem szydełkować i robić na drutach.

 

Ania dom z duszą (8) Ania dom z duszą (6) Ania dom z duszą (13)

„Okazało się, że szydełkowanie i robienie na drutach  cudownie mnie relaksuje i pozwala spełniać się jako pseudodekorator i aranżer mojej przestrzeni:-). Jestem kreatywną osobą, dlatego wymyślam, podpatruję i stosuję różne mozliwości wykorzystania wytworów moich rąk”

Ania dom z duszą (17) Ania dom z duszą (16) Ania dom z duszą (14)

„Takiej liczby serwetek, jaka widać na obrazie, nie byłabym w stanie zaprezentować jednocześnie eksponując je na stole, ale w takiej formie – jak najbardziej. Drewniane tamborki cudownie komponują się z bawełnianym splotem koronki.”

Ania dom z duszą (9) Ania dom z duszą (10) Ania dom z duszą (18)

„Można je przestawiać w różne miejsca, zmeniać serwetki w środku, kolorystykę. Drewno, serwetki i koronki są mi bardzo bliskie. Tworzenie takich aranżacji trwa w zależności od tego, czy posiadam aktualnie zasoby serwetkowe. Ja swoje serwetki albo tworzę sama, albo znajduję je na targach staroci czy sklepach z używaną odzieżą.”

Ania dom z duszą (36) Ania dom z duszą (35) Ania dom z duszą (34)

„Tworzę także dywany, kosze i wszystko, co można wydziergać ze sznurka bawełnianego, aranżując stworzonymi rzeczami dom nie tylko swój, ale wszystkich tych, którym takie rzeczy sie podobają. Moje puszczanie oczek, to cudowne hobby, dzieki któremu poznałam i poznaję cudownych ludzi, o którym mogę gadac godzinami, a najchętniej nie wypuszczałabym szydełka z rąk:-). Z wyjątkiem czasu spędzonego na zakupach nowych kordonków, sznurków i włóczek:-)”.

Ania dom z duszą (25) Ania dom z duszą (24) Ania dom z duszą (23) Ania dom z duszą (5) Ania dom z duszą (4) Ania dom z duszą (2)

Wszystkie zdjęcia wykonała Ania.
Jestem ciekawa Waszych opinii na temat tego wycinka domu. Ja  chętnie zobaczyłabym inne pomieszczenia.
Jeśli macie jakieś pytania piszcie komentarze lub mejla pozachodzie@pozachodzie.pl.
Ania na pewno chętnie  odpowie na Wasze pytania.
 P.s
Od czasu publikacji tego posta Ania jeszcze bardziej rozwija się w szydełkowaniu. Została także gwiazdą prasy kolorowej, a jej mieszkanie pięknieje
 Jeśli chcesz wziąć udział w naszym projekcie – wystarczy, że się do niego zgłosisz.
Nie musisz pokazywać całego domu – pochwal się jego kącikiem albo małą metamorfozą, z której jesteś dumna lub dumny.
Dołącz do klubu domów z duszą.
Dotychczasowe zgłoszenia znajdziecie tutaj

 

You may also like

Leave a Comment