Makrama wielkanocna na jajka

Makrama wielkanocna na jajka

Makrama wielkanocna dla opornych. Nie musisz znać trudnych wiązań. Zobacz jak to zrobić w kilka minut.

makrama wielkanocna

Makrama to wiązana ozdoba, która obecnie we wnętrzach przeżywa wielki BUM. Makramy można spotkać wszędzie, nie tylko w domach miłośników stylu boho . Dlatego dziś pokażemy jak zrobić sznurkowe koszyczki na jajka.

makrama wielkanocna jak zrobić

Makrama wielkanocna co potrzebujesz?

Do wykonania ozdoby potrzebujesz:

  • Kilku lekkich jajek (mogą to być wydmuszki lub plastikowe jajka)
  • Sznurka lub mocnej wełny
  • Nożyczek
  • Linijki lub centymetra

Makrama wielkanocna jak zrobić?

Do wykonania tej ozdoby nie musimy znać żadnych makramowych splotów, wystarczy, że zwiążemy sznurki w określonych miejscach.

Nie musimy mieć też specjalnego sznurka do makram. Doskonale sprawdzi się kordonek, wełna albo sznurek jutowy, który znajdziemy na dnie szuflady.

Docinamy osiem nitek o długości pomiędzy 30-40 cm. Nitki powinny być równe.

Wszystkie sznurki związujemy w mocny supeł na dole, zostawiamy ok.5 cm luźno zwisającego sznurka. Ten supeł będzie naszą podstawą koszyczka i zarazem punktem odniesienia dla dalszych pomiarów

Teraz  1-2 cm wyżej związujemy ze sobą sznurki parami. Powinny nam powstać cztery węzły – cztery pary sznurków.

Jedyna rzecz o której musimy pamiętać to równe wiązanie supełków. Im lepiej (czyli równiej) to zrobimy tym bardziej symetryczny będzie koszyczek na jajka. To wymaga nieco cierpliwości ale warto. Można sobie pomóc miarką zrobioną z zapałki albo innego patyczka

W drugim rzędzie rozdzielamy nasze sznurkowe pary i robimy nowe duety. Wiążemy węzły w takiej samej odległości jak poprzednio.

Jeśli chcesz robić bardziej rozbudowany koszyk to możesz zapleść kolejne rzędy według tej zasady  ale te dwa zaplecione w zupełności wystarczą. Do takiego mini woreczka jajko się zmieści.

Na koniec wiążemy supeł, znowu wszystkie sznurki razem. Taki koszyczek możemy zawiesić na gałęzi ale w także w każdym innym miejscu: na oknie, na wieszaku, na ścianie.

Jeśli zrobisz więcej takich koszyczków, wykorzystaj drążek lub patyk przyniesiony ze spaceru i zawieś makramy na gałęzi. Dodatkowo aby było bardziej makramowo możemy użyć takich zawieszeń, kółek drewnianych ale jeśli nie mamy takich w domu supły w zupełności wystarczą.

Zobacz jak zrobić inne makramy, na przykład taką w koszu

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content