Metamorfoza listownika z IKEA

by Dom z duszą
Choć listów nie wysyłam prawie wcale, listownik przydaje mi się do segregowania bieżących dokumentów w firmie: głównie faktur, zamówień, notatek (tak, ciągle prowadzę notatki na papierze). Miałam stary drewniany listownik, chyba z IKEA. Przybrudzony tuszem, poplamiony. Miałam też dwa drewniane anioły, malowane ręcznie, kiedyś je dostałam od przyjaciółki – postanowiłam to połączyć i stworzyć coś nowego, co wpisze się w klimat domowego biura w domu z duszą.

Potrzebne rzeczy:

  • listownik drewniany lub ze sklejki (chyba z IKEA)
  • farba do malowania ( u mnie kredowa Autentico French Grey)
  • klej do drewna lub na gorąco
  • ozdoby (ptaszki ze sklejki, anioły, kwiaty)
Mój pojemnik był brudny od wylanych długopisów, miał też jakieś plamy. Był polakierowany. Nie przejmowałam się tym zbytnio, bo z farbami kredowymi pracujemy już od dawna. Zobacz naszą metamorfozę stolika z przecierkami wykorzystaniem farb kredowych.
Malowanie farbami kredowymi jest bardzo proste. Powierzchnia malowanego mebla lub przedmiotu nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Malujemy bezpośrednio po lakierowanej powierzchni, oczywiście wcześniej trzeba odkurzyć przedmiot i odtłuścić, na przykład przecierając szmatką z płynem Ludwik. Farba jest gęsta, możesz ją nakładać pędzlem, wałkiem lub gąbką. Farba kryje doskonale i bardzo szybki schnie.
Zwykle, malowane przedmioty pokrywam farbą dwukrotnie ale to wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Kiedy uznasz, że efekt malowania jest zadowalający – pozostaw listownik do wyschnięcia.
Jeśli chcesz aby mebel miał przebłyski z podstawy, przetrzyj przedmiot papierem ściernym. Następnie wcieramy wosk, robimy to przy pomocy bawełnianej szmatki. I znowu zostawiamy do wyschnięcia.
Teraz przyszła pora na przyklejanie aniołów. Przykleiłam je klejem na gorąco, choć klej do drewna byłby chyba lepszy. Na razie anioły nie odpadły, a z listownika korzystam codziennie. Anioły rozmieściłam tak aby nie przeszkadzały w używaniu oraz, żeby były choć trochę widoczne.
Zobacz metamorfozę minikomódki z Ikea
Zobacz jak przemalowałyśmy mini komódkę z IKEA  

You may also like

Leave a Comment