Minimalistyczny łapacz snów ze sztucznych kwiatów – DIY

Minimalistyczny łapacz snów ze sztucznych kwiatów – DIY

Łapacze snów są już tak popularne, że chyba każdy taką ozdobę ma. Oczywiście zatraciły już swoje symboliczne znaczenie i wkroczyły do świata dekoracji aby odnaleźć się w salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Sam motyw siatki też nie jest już tak istotny/ Dlatego dziś pokażemy Wam, jak zrobić wiosenny, naprawdę minimalistyczny łapacz snów, z wykorzystaniem kwiatów.

Do wykonania łapacza potrzebujesz:

  • metalowej obręczy
  • kilku kwiatów sztucznych
  • kilku koronek, wstążek i sznurków
  • kleju na gorąco lub drutu florystycznego
  • dwóch gałązek eukaliptusa

Rozmieszczenie poszczególnych elementów na wianku jest całkowicie dowolne. Zaczynamy od przymocowania gałązek eukaliptusa (sztucznego). Drut florystyczny jest wygodniejszy ale możesz używać kleju. Jest to mniej komfortowe, bo możesz się oparzyć

Po przymocowaniu zielonych części mocujemy kwiaty. Rozmieszczamy je dowolnie na liściach. Ostatni etap to przywiązanie zaledwie kilku wstążek lub koronek. Zobacz na filmie, jak to wszystko zrobić.

Dekoracja może być ozdobą na drzwi albo na ścianę. Doskonale się sprawdzi w pokoju dziewczynki albo w sypialni. U nas na pewno stanie się elementem dekoracji wielkanocnych , choć przypuszczam, że powisi znacznie, znacznie dłużej.

Wykonanie tej ozdoby jest niezwykle proste. Posiadając wszystkie elementy, zrobisz ją w kilkanaście minut.

Zobacz inne nasze wiosenne dekoracje.

Zobacz inne łapacze snów:

Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content