Boże Narodzenie dekorowane Naturą

by Dom z duszą

Wiecie nie od dziś, że w domu z duszą kochamy proste i przaśne ozdoby.
Zbieramy szyszki, zrywamy kwiaty, znosimy do domu gałęzie. Zobacz, jak na jednym z filmów mój mąż Piotrek się z tego nabija.

Przy okazji to jak na razie jedyny film z gościnnym udziałem:)

Dziś pokażemy Wam kilka inspiracji, jak do dekorowania domu wykorzystywać skarby natury, przyniesione z ogrodu lub lasu.

1. Gałęzie kaliny

Gałęzie kaliny umieszczamy w pojemniku z białego szkła. U mnie jest to recyklingowany słoik. Zanim przyniesiesz kalinę do domu, pamiętaj, że zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska – jest pod częściową ochroną. W Polsce w stanie naturalnym kalina występuje w lasach i zaroślach nad brzegami wód. Bez przeszkód można jej owoce  pozyskiwać z krzewów rosnących w parkach i ogrodach, gdzie jest sadzona jako roślina ozdobna. Przy okazji: z owoców kaliny koralowej można przyrządzić dżemy, konfitury, marmolady, a także galaretki, soki i nalewki. Ja robię dekoracje. Oczywiście w sklepie możesz kupić sztuczne gałązki kaliny i innych czerwonych owoców.

dekoracje na Boże Narodzenie

2. Gałązki zielone, zaplatane w wianki

Do tej dekoracji możesz wykorzystać gałązki cisu (uwaga jest pod ochroną), modrzewia, świerku oraz takie, które jesteś w stanie zaplatać. Muszą być elastyczne. Takie gałązki oplatamy wokół metalowej lub drewnianej obręczy. I przywiązujemy sznurkiem, żyłką lub drutem florystycznym. Jeśli nie masz takich obręczy (kupujemy je w pasmanterii) wykorzystaj druciany wieszak.

Zobacz TUTAJ video, jak zrobić taki wianek z wieszaka?

3. Surowe gałęzie

Sposób na wykorzystanie gałęzi w domu jest bardzo dużo ale pokażemy Wam dwie inspiracje.

Pierwsza jest do wykonania natychmiast: do gałęzi dowiązujemy sznurek i robimy zawieszenie, a samą gałąź wykorzystujemy jako drążek do zwieszania lekkich rzeczy, na przykład lampek lub zawieszek choinkowych. Wygląda to bardzo dobrze. Poniżej girlanda z chwostów, które robiłyśmy na tym video.

Druga dekoracja wymaga trochę więcej czasu. Kilka równych gałęzi mocujemy ze sobą na kształt gwiazdy i owijamy sznurem lampek.

Pełen tutorial video możesz zobaczyć tutaj

gwiazda na boże narodzenie diy

To oczywiście nie koniec pomysłów na wykorzystanie naturalnych surowców. Nie zapominajcie o szyszkach, plastrach drewnianych czy mchu.dekoracje na Boże narodzenie

 

 

You may also like

Leave a Comment