Ozdoby świąteczne Boże Narodzenie – postaw na prostotę

Ozdoby świąteczne Boże Narodzenie – postaw na prostotę

Warto wyrwać się z tradycyjnego spojrzenia na ozdoby świąteczne. Nowe trendy wnętrzarskie dają dużo możliwości. Jeśli jeszcze nie nadszedł czas na totalną rewolucję w domu, można wprowadzać modne detale stopniowo, tak by święta stały się wyjątkowym czasem.

 

W zgodzie z naturą oraz uniwersalnie, to dwie filozofie świątecznej aranżacji wnętrz na które coraz więcej osób zwraca uwagę. W nowoczesnym podejściu do dekoracji na Boże Narodzenie przebijają się nurty, które dominują przez cały rok w innych sferach życia. Jeśli tylko można, na Boże Narodzenie uciekamy więc od syntetycznych uzupełniaczy.Boże Narodzenie dom z duszą (36)

Natura ozdobi niepowtarzalnie

Szalenie modny jest styl eko, który jest naturalną konsekwencją sposobu życia preferowanego przez coraz więcej osób. Na co dzień świadomie wybieramy zdrową żywność, bez konserwantów, najlepiej prosto od lokalnego producenta. Uwagę przyciąga też odzież z naturalnych tkanin i takie same dodatki. Stąd już krok do wprowadzenia naturalnego stylu do wnętrz w których spędzamy wolny czas. Bo lubimy otaczać się elementami zgodnymi z naszym postrzeganiem świata. Spójnymi z wartościami, które są dla nas ważne każdego dnia.

Boże Narodzenie dom z duszą (25)

 

Święta i ozdoby eko

Najważniejszą zaletą naturalnych elementów we wnętrzach jest to, że wprowadzają unikatowy klimat. Dają nam przy okazji nieskończoną paletę możliwości. Ten sam jutowy worek z surowym nadrukiem może być workiem na prezenty od Świętego Mikołaja, podstawą pod dekorację z żywych roślin lub tłem dla świątecznego kącika, gdzie bawimy się światłem. Zauważ, że naturalne elementy wystroju wnętrz możesz łączyć ze sobą praktycznie bez ryzyka.

Boże Narodzenie dom z duszą (18)

 

Naturalny len i bawełna na prawdziwe święta

Ściereczki z czystego lnu będą dobrze prezentowały się przy garści orzechów włoskich, przyniesionych z parku szyszek i świeczce. Podkreślą moc stroika wykonanego przez profesjonalnych florystów z zielonych gałązek i mchów. I wreszcie współgrać będą z aromatycznymi piernikami lub wyjętym dopiero co z piekarnika sernikiem. Zasada jest prosta — podobne naturalne dobrze wygląda z podobnym naturalnym i to jest najważniejsze zaleta tego rozwiązania.

Boże Narodzenie dom z duszą (38)

 

Uniwersalnie, czyli ozdoby na każdą okazję

Nie ze skąpstwa, a praktycznego podejścia do życia wywodzi się tendencja stosowania uniwersalnych elementów wnętrz, które można wykorzystywać przy różnych okazjach przez cały rok. Stara, stylowa drabina w zimie może być modernistyczną choinką, a z okazji Wielkanocy oryginalnym stojakiem-stroikiem na doniczki z rzeżuchą, rzodkiewką i szczypiorkiem. Przy różnych okazjach wykorzystywać można figurki zwierząt wycięte ze sklejki, szklane kandelabry, czy drewniane misy.

Boże Narodzenie dom z duszą (35)

 

Wszystkie zdjęcia wraz ze źródłami znajdziecie tu

 

 

dom z duszą boże narodzenie (1) dom z duszą boże narodzenie (2) dom z duszą boże narodzenie (4) dom z duszą boże narodzenie (5) dom z duszą boże narodzenie (6) dom z duszą boże narodzenie (7) dom z duszą boże narodzenie (8)

Boże Narodzenie dom z duszą (37) Boże Narodzenie dom z duszą (35) Boże Narodzenie dom z duszą (34) Boże Narodzenie dom z duszą (32) Boże Narodzenie dom z duszą (31) Boże Narodzenie dom z duszą (30) Boże Narodzenie dom z duszą (28) Boże Narodzenie dom z duszą (27) Boże Narodzenie dom z duszą (23) Boże Narodzenie dom z duszą (22) Boże Narodzenie dom z duszą (21) Boże Narodzenie dom z duszą (20) Boże Narodzenie dom z duszą (19) Boże Narodzenie dom z duszą (17) Boże Narodzenie dom z duszą (16) Boże Narodzenie dom z duszą (14) Boże Narodzenie dom z duszą (13) Boże Narodzenie dom z duszą (7) Boże Narodzenie dom z duszą (5) Boże Narodzenie dom z duszą (3) Boże Narodzenie dom z duszą (2)

Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content