Ratujemy wózek kuchenny – nowe miejsce na rośliny

by Dom z duszą

Żywe rośliny doniczkowe w domu to żadna nowość ale od kilku sezonów ich obecność we wnętrzach jest zauważalna. Policz ile masz w domu roślin doniczkowych, a zobaczysz czy ulegasz trendowi urban jungle. Jeśli tak, to mamy dla Ciebie pomysł na to, gdzie je rozmieścić. My dziś ratujemy przed zagładą stary kuchenny wózek i przerabiamy go na kwietnik

Nie lubię roślin porozstawianych w pomieszczeniach, no chyba, że są to pelargonie i zioła na parapetach w mojej kuchni.

Nie przepadam za porozwieszanymi sznurkowymi kwietnikami, nie uwielbiam zwisających z półek liści, bo często zapominam je podlewać. Rośliny porozstawiane na podłodze przeszkadzają mi w funkcjonowaniu, a że jestem osobą, która łatwo na coś wchodzi i potyka się na prostej drodze – to nie jest rozwiązanie dla mnie. Kocham rośliny i gliniane donice, ale odkryłam już, że najbardziej pasuje mi wnętrzarsko gromadzenie doniczek w jednym miejscu. W momencie kiedy się zbytnio rozpraszają – zaczynają mnie drażnić i przestaję ogarniać przestrzeń. Dlatego rośliny u mnie muszą być skupione w jednym miejscu, najlepiej większe obok mniejszych. Już dawno wykorzystywałam na nie takie piętrowe stoliki ale kolekcja się rozrosła więc trzeba było coś zmienić.

Miałam w pracowni stary kuchenny wózek, wyszukany dawno temu na olx. Tutaj w tym wpisie przemalowywałyśmy go i tworzyłyśmy nasze pierwsze przecierki. Stolik miał kafle i podczas tej pierwsze metamorfozy zostawiłam je.

Wózek był fajny, na kółkach – często wykorzystywałyśmy go w sesjach foto.

pozachodzie

Teraz postanowiłam go przemalować jeszcze raz, na jeszcze ciemniejszy niebieski, ale tym razem pociągnąć także kafelki. Dodatkowo wózek otrzymał kilka drewnianych półek oraz wróciła do niego stara szuflada. To wszystko zostało pomalowane farbą kazeinową kilka razy.

PRZED
W TRACIE MALOWANIA

Co zrobiłam krok po kroku?

EFEKT PO

Zobacz w jaki sposób wykorzystałam wózek na rośliny?

Jak widzicie wykorzystałam piętra ale także szuflady i półki. Doniczki poustawiane obok siebie: duże obok małych. Tonacja doniczek była bardzo podobna – to ma dla mnie znaczenie. Obok doniczek szklane naczynia, na szczepki, wodę, itd. Jedynie w szufladach pozwoliłam sobie umieścić rośliny z innymi doniczkami ale boki szuflad je zasłonią.

Jedna dodatkowa szuflada z giełdy staroci została pomalowana na identyczny kolor i dostała taką samą meblową gałkę. Tam także trafiły doniczki, będą stać w okolicy.

Podoba Ci się takie rozwiązanie? A Ty gdzie tworzysz swój urban jungle? Napisz w komentarzu albo wejdź na naszą grupę.

Przy okazji przypominamy o naszym wyzwaniu z malowania mebli i drobnych, drewnianych przemiotów. Ta metamorfoza trwała 4 godziny ze wszystkim. Zrób własne malowanie i zgarnij nagrodę. Bawimy się do 13 września.

You may also like

Leave a Comment