Rozmnażanie sukulentów krok po kroku – video

by Dom z duszą

Rozmnażanie sukulentów możesz zrobić samodzielnie w domu. Oczywiście, że najlepszym i najszybszym sposobem na powiększanie swojego zbioru roślinek, jest stałe dokupowanie nowych gatunków oraz wymienianie się najciekawszymi odmianami z innymi. Nie zabraniam, wręcz zachęcam. Istnieją jednak takie sukulenty, które rozmnożysz samodzielnie w domu. Pod warunkiem, że wykażesz się cierpliwością.

 

Wiele tak zwanych sukulentów łodygowych rozmnaża się bardzo łatwo z odciętych końców pędów, liści, a nawet tylko z fragmentów liści. Na czym to polega? Proste – powstają małe roślinki zaopatrzone od razu w system korzeniowy. Po posadzeniu ich do gleby potrafią się bez problemu ukorzenić i szybko zaczynają samodzielny wzrost.  Sprawdziłyśmy to osobiście. Cały proces trwa kilka tygodni ale naprawdę warto poczekać.

 

Co musisz zrobić?

  1. Oddziel liście od łodyg
  2. Spryskaj je wodą ale tylko na początku
  3. Ułóż w bezpiecznym, niezbyt nasłonecznionym miejscu. Możesz ułożyć je płasko lub umieścić w wytłaczance, tak jak my to zrobiłyśmy.

Po kilku tygodniach, bez zraszania u nasady liści pojawią się korzenie. Wtedy rozkładamy liście pojedynczo na ziemi i znowu czekamy.

 

You may also like

1 comment

Leave a Comment