Wiosenne dekoracje ze słoika na 8 sposobów

by Dom z duszą
Stroik wielkanocny na stole to rzecz obowiązkowa. Jak zrobić taki aby był wygodny i zarazem ładny? Od wielu lat wykorzystujemy pomysły na słoiki. Robi się je błyskawicznie, a wyglądają super. To ozdoby bardzo proste, a zarazem bardzo estetyczne. Wygodne do rozkładania i do zdejmowania ze stołu, co jest nie bez znaczenia, kiedy potraw przybywa. Zobacz kilka pomysłów na wiosenne dekoracje ze słoika. Nie tylko na Wielkanoc ale także na wiosnę.

Mini słoiki

Mini słoiki po jogurtach, to świetna baza na tealight -y ale także jako wazoniki na drobne wiosenne kwiatki. Zobacz poniżej nasz pomysł na takie dekoracje,z wykorzystaniem kwiatków i wydmuszek.
https://youtu.be/e-umrchtFqc
W słoikach często trzymamy też wiosenne kwiaty. Po prostu.

Słoiki z pisankami

Słoiki z kolorowymi jajkami mogą być same w sobie ozdobą. Ponieważ lubimy takie minimalistyczne dekoracje, u nas bardzo często je znajdziecie. Do słoików wkładamy:
 • kolorowe pisanki
 • jajka
 • wydmuszki
 • mini jajeczka
 • 1
 • 2

Malowane słoiki

Malowane słoiki zobaczysz na blogu w tym wpisie. Takie słoiki mogą być opakowaniem dla upominków lub pojemnikiem ozdobnym.

Słoiki z figurkami

Bardzo lubimy wykorzystywać stare drobne przedmioty do innych dekoracji. Zobacz tutorial, jak wykonać stroiki z zajączkami. Instrukcja krok po kroku.

Słoiki i świece

Słoik może posłużyć jako pojemnik na ręcznie robione świece. Może też być pojemnikiem na świeczki. Tutorial na świece handmade masz tutaj

Słoiki z roślinami

Słoik to także dobry pomysł na posadzenie w nim wiosennych roślin cebulowych: hiacynty, szafirki, inne. Zobacz wiosenne inspiracje na hiacynty.

Stroiki ze słoika

Bardzo podobny pomysł do poprzedniego, ale bez roślin żywych. Do wykonania tych stroików potrzebujesz:
 1. słoików
 2. sizalu lub woliny (drewniane wióry)
 3. mchu dekoracyzjnego, florystycznego
 4. koronek lub wstążeczek
 5. dodatków, tylu pisanki, my mamy mini jajeczka
Pod zdjęciami masz tutorial video.
Oczywiście pomysłów na słoik jest bardzo dużo. A jaki Ty lubisz najbardziej? Napisz w komentarzu.

You may also like