Talerz jak obrazek

Talerz jak obrazek

talerze na ściane po zachodzie - pinterest (35)Osobiście nie lubię i nie zastosuję, ale nie sposób nie zauważyć, że w sieci znajdziemy coraz więcej pomysłów na zawieszanie talerzy na ścianę. Pamiętam, że jako mała dziewczynka – widziałam podobne rozwiązanie w domu rodziców i u mojej babci. Taka była moda. Przeważnie były to wielkie, malowane kwiaty…i na tym koniec możliwości. Talerze miały specjlane haczyki i były znacznie lżejsze niż normalne,a jak zastanawiałam się, dlaczego mama nie pozwala mi z nich jeść? Tym bardziej, że w szafkach stały smutne zastawy rodem z PRL.
Sama talerza w domu nigdy nie powiesiłam i nie powieszę… ale muszę przyznać, że miłośnicy takich ozdób, znajdą wiele inspiracji we wnętrzarskich sklepach (także w sieci). Wyszukałam dziś kilka przykładów na to, że to już nie tylko kuchnia jest przestrzenią dla talerza:)
Kochacie talerze? Możecie poszaleć! Niektórzy robią to dosłownie i rzeczywiście idą na ilość.
Asymetryczne i symetryczne układy, blaszane, ceramiczne a nawet plastikowe:) No i nie trzeba już kupować wyłącznie tych z haczykami (oczywiście takie także są dostępne) – moc klejów, taśm i innych wynalazków – pozwalają na zawieszenie każdego niemal naczynia, bez specjlanych umiejętności majsterkowicza.
Mylą się Ci, którzy przypuszczają, że taka ozdoba nadaje się wyłącznie do stylów country, retro i romantycznych. Nieprawda (patrz zdjęcia) – można powiedzieć, że wszystko zależy od talerza.
Zatem koniec z rozbijaniem naczyń podczas małżeńskich kłótni:)Przynajmniej dopóki moda na talerze nie przeminie.

2 komentarze

uglywriter 27/11/2013 - 11:21

Też bym nie powiesił, ale od razu przypomina się izba u dziadków na wsi:)Podoba mi się motyw ze zdjęciami na talerzach.

Po zachodzie 27/11/2013 - 23:18

No mnie te talerze nie przekonują wcale…ale modne:)

Leave a Comment

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content