Wianki wielkanocne

by Dom z duszą

Wianki dekoracyjne to jedna z fajniejszych ozdób domu, przybyłych do nas z krajów anglosaskich. Kiedyś ozdabiały wyłącznie drzwi, w dodatku wyłącznie okolicach Bożego Narodzenia, ale teraz ich żywotność została przedłużona do całego roku. Wiosenne, jesienne, a nawet halloweenowe – można je robić dosłownie przy byle okazji (widziałam wianek z okazji 4 lipca oraz urodzin Pana domu). Ich największą zaletą jest to, że można je wykonać samodzielnie – dosłownie od A do Z. Wystarczy nabyć półprodukty (np wiklinowe lub wierzbowe obręcze), choć nie trzeba… i do dzieła. Druga zaleta tej ozdoby – nie musi już wisieć na drzwiach. Ściany, okna,stół to nowe przestrzenie i nieograniczone możliwości, stworzone dla naszego wianuszka. I wszędzie wygląda tylko dobrze!

Z czego je robić? Z żywych i suszonych kwiatów, liści i innych darów natury, gotowych elementów (np. drewnianych), tkanin a nawet wełny.
Wieńce wielkanocne to pole do popisu dla naszej kreatywności. Na tapetę idą nie tylko wydmuszki jajek i kwiaty. Zapraszam do małego przeglądu kilku nieoczywistych (czyli niejajecznych) wielkanocnych propozycji (za pinterest.com i moich własnych)

wianki wielkanocne (3) wianki wielkanocne (4) wianki wielkanocne (5) wianki wielkanocne (6) wianki wielkanocne (7)

You may also like

1 comment

Leave a Comment