Wiosenne dekoracje zero waste z tkanin

Wiosenne dekoracje zero waste z tkanin

Dziś kilka prostych sposobów na wykorzystanie ładnych tkanin w kolorach wiosny lub w kwiatki. Stara spódnica w piękne kwiaty, lniana poszewka lub sukienka córeczki. Zobacz jak szybko możesz te tkaniny wykorzystać do zrobienia wiosennych i wielkanocnych dekoracji. I to w dodatku bez wydawania pieniędzy.

Wielkanocne dekoracje z tkanin – kolorowa doniczka

Do wykonania tej ozdoby potrzebujesz bardzo niewiele:

  • doniczka/osłonka
  • klej do tkanin lub magiczny
  • kilka kawałków tkanin w kwiatki i w odcieniach wiosny (najlepiej len i bawełna)
  • nożyczki

Wykonanie jest bardzo proste. Czystą doniczkę smarujesz klejem i naklejasz kawałki tkanin. Nie smaruj od razu całej doniczki – tylko miejsce pod tkaniną, a następnie na tkaninie. Klej do tkanin po wyschnięciu jest przeźroczysty i usztywnia tkaninę. Taka patchworkowa doniczka to oryginalna dekoracja na wiosnę. Poniżej wideo, jak wykonać ozdobę krok po kroku

Wielkanocne dekoracje z tkanin – wianek na oponce

Do wykonania wianka potrzebujesz:

  • Oponki, bazy wianka ze styropianu
  • szpilki
  • kawałki tkanin (kilkadziesiąt)
  • klej na gorąco
wianek patchwork

Tkanina musi być docięta do średnicy oponki. Składamy tkaninę na dwa i kolejno układamy paski. Aby się trzymały podklejamy lub przypinamy szpilkami. Zobacz na wideo, jak to zrobić krok po kroku

wiosenne dekoracje w domu

wielkanocne dekoracje z tkanin

Wielkanocne dekoracje z tkanin – wianek ze ścinków

Na ten wianek potrzebujesz wiele resztek tkanin w podobnych tonacjach.

Do wykonania wianka możesz wykorzystać stary T-shirt lub koszulę męża. Nie potrzebujesz kleju, igły i nitki, nic. Zabawa polega na dowiązywaniu pasków materiału do obręczy zrobionej z metalowego wieszaka lub kupionej w pasmanterii. Zanim kupisz taką obręcz – poszukaj w domu, może znajdziesz coś podobnego.

wianek zero waste
wiosenny wianek zero waste

Wiosenna ramka z materiału

Osobiście nie przepadam za takimi kolażami ale ten pomysł ma Ci pokazać, że tkaninami możesz się bawić na wiele sposobów. W ramkę możesz włożyć pierwszą sukienkę swojej córeczki, fragment swojej ślubnej koronki, ulubione kwiatki ze starej koszuli albo po prostu motyw z poduszek z sofy. Tkanina w ramach to najprostszy i najszybszy sposób na udekorowanie wnętrza, na przykład przy zmianie pór roku albo na przyjęcie. Dlatego, choć nie jestem fanką – podrzucam pomysł na kolaż z tkanin.

wielkanocne dekoracje patchwork

Pokazane tu udawane patchworki to sposób na to jak wprowadzić motyw patchworku do domu. Typowy patchwork to technika zszywania kawałków tkanin, najczęściej stosowana na pledach i kołdrach. Uszycie takiego patchworku wymaga ogromu cierpliwości i nie każdy wie, jak to zrobić. Kupowane patchworki są bardzo drogie, głównie ze względu na czas, w jakim się go szyję. Kiedyś zrobię Wam tutorial aby każdy mógł stworzyć taki pled.

wielkanocne dekoracje z tkanin
wielkanocne dekoracje z tkanin

Inne pomysły na wykorzystanie kawałków tkanin to girlanda bez szycia. Tkaniny tniesz na trójkąty lub kwadraty. Przy pomocy kleju na gorąco przyklejasz kawałki tkanin do sznurka. Jak to zrobić? Zaginasz końcówkę tkaniny, aplikujesz klej i składasz.

Wiosenne tkaniny w tamborkach

Jeśli masz w domu nieużywane tamborki, wykorzystaj je do dekoracji. Tkaniny w wybranym kolorze wkładasz w tamborki i docinasz.

Zobacz inne nasze pomysły na Wielkanoc i zaglądaj tu systematycznie. Nowe pomysły już niebawem

O nas

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blogerki wnętrzarskie & DIY

Blog, prowadzony przez mamę i córkę, o tym, jak urządzić dom z duszą.

Top Content