Wiosna ach to Ty

by Dom z duszą

Nie musimy być zadeklarowanymi wyznawcami stylu angielskiego ani nie musimy mnożyć do potęgi wzorów kwiatowych w naszym otoczeniu aby wprowadzić trochę wiosny do  wnętrza. W tym roku, cudownie łagodna i słoneczna zima być może nieco osłabiła mój coroczny głód kolorów ale nie zmienia to faktu, że możemy w subtelny sposób uczcić zmianę pór roku. Jak?

1. Pomaluj coś

Ramkę, skrzynkę, nogi od stołu lub taboretu albo szafkę. Wykorzystaj kolory wiosny: soczystą zieleń, błękity, pomarańcze i żółcie, a nawet różowy. Ty decydujesz, kiedy odłożyć pędzel. Nawet najmniejsze malunki ożywią wnętrze. Dla mniej odważnych rada – wykorzystajcie pastelowe kolory, nie są tak szokujące.

 

 

 

wiosna dom po zachodzie (9) wiosna dom po zachodzie (18) wiosna dom po zachodzie (19) wiosna dom po zachodzie (20) wiosna dom po zachodzie (22)

2. Tapetuj i dekupażuj

Tapeta i decoupage to nieco bardziej inwazyjna metoda zmiany wnętrza ale naprawdę warto.

Ozdobiona kwiatami ściana lub jej kawałek albo szafka w kwiatki – dlaczego nie? Ale tu uwaga. Przed zmianami zadajmy sobie pytanie – czy wszystkim domownikom się to spodoba:)? I czy kwiaty to na pewno ich ulubiony motyw?

wiosna dom po zachodzie (17) wiosna dom po zachodzie (1) wiosna dom po zachodzie (3) wiosna dom po zachodzie (8) wiosna dom po zachodzie (11)

3. Dodatki

Skoro wojna o wytapetowanie kwiatami kawałka ściany jest z góry przegrana – idź na kompomis i powieś  na ścianie kawałek tkaniny, obraz lub kwiatkową girlandę. Całość uzupełnij poduszkami, wiosenną pościelą albo zastawą. To bardzo bezpieczne dla wszystkich  rozwiązanie.

wiosna dom po zachodzie (21) wiosna dom po zachodzie (2)wiosna dom po zachodzie (23) wiosna dom po zachodzie (4) wiosna dom po zachodzie (5) wiosna dom po zachodzie (6) wiosna dom po zachodzie (10) wiosna dom po zachodzie (12) wiosna dom po zachodzie (14) wiosna dom po zachodzie (19)

Tak to prawda – florystyczne motywy są bardziej kobiece niż męskie i tak – Twój mąż ma rację, że czuje opory. Ale próbuj przemycać te wzory w swoim domu – widok kwitnącej łąki natchnie wszystkich optymizmem i podziała pozytywnie na zmysły. Nawet jeśli masz ją tylko na talerzu lub poduszce. Przy odrobinie umiaru i wyobraźni naprawdę da się mieszkać w kwiatach.

 

Wszystkie fotki pochodzą stąd

 

Zobacz nasze wiosenne tematy

You may also like

Leave a Comment