Wiosna we wnętrzach – galeria kwiatowa

by Dom z duszą

Zanim na  dobre zakwitną kwiaty możesz wprowadzić do swojego domu namiastkę wiosny. Jak to zrobić?

Bardzo prosto – wykorzystaj kwiatową galerię.

 

Kwiatowe grafiki lub zdjęcia

To jeden z najtańszych sposobów na wprowadzenie zmian w pomieszczeniu. Do ramki możesz włożyć gotowy plakat, zdjęcie, ale też wycięty fragment czasopisma. Jeśli chcesz osiągnąć stonowany efekt, dobieraj takie same tonacje obrazków, jeśli wolisz postawić na kolor – zrób mix. Takie ramy możesz mocować na ścianie ale też postawić na półce, oprzeć o podłogę albo parapet aby nie dziurawić ścian. Porozglądaj się dookoła, czasem papier ozdobny lub fragment tapety może być wsadem do obrazka.

Ryciny na ścianie

Ilustracje i rysunki ze starych zielników, książek przyrodniczych i tablic szkolnych są modne głównie we wnętrzach, gdzie dominuje stary styl. Takie gotowe ramy można kupić na aukcjach internetowych, antykwariatach i giełdach staroci. Można też zrobić samodzielnie ze starego zielnika. Obrazki nie muszą przedstawiać tylko kwiatów ale także zioła, kwitnące krzewy, a nawet kolorowe ptaki czy motyle.

Widokówki i kartki pocztowe

Kiedyś przyczepianie kartek i karteczek kojarzyło nam się z pokojem nastolatki lub domowym biurem. Teraz takie rozwiązania można spotkać we wszystkich pomieszczeniach, nawet tych bardziej oficjalnych. Kartki mocujemy w sposób nietrwały aby stale można było zmieniać galerię. Ja zwykle wykorzystuję, tak zwane gluty – kuleczki kleju.

Tapety i naklejki

Motyw wielkich kwiatów na ścianie to hit nie tylko na wiosnę. Jeśli lubisz takie akcenty na stałe, zainwestuj w tapetę lub naklejki. Nie chodzi jednak o delikatne motywy kwiatowe ale olbrzymie kwiaty, rozmieszczone na ścianie.

You may also like

Leave a Comment