Monika: Proste i szybkie a do tego własnoręcznie zrobione! Takie zaproszenie nie tylko wzbudzi zachwyt wśród gości, którzy je otrzymają, ale także będzie wspaniałą pamiątką dla rodziny.
Co będzie potrzebne do wykonania zaproszenia?
- Tektura lub karton ozdobny
- Papier kolorowy (najlepiej we wzorki)
- Sznurek jutowy lub bawełniany
- Nożyczki
- Pistolet z klejem na gorąco / klej do papieru
- Czarny mazak (może być w dowolnym kolorze)
- Opcjonalnie stemple
Krok 1:
Wytnij nożyczkami dowolny kształt – kółko, trójkąt, prostokąt, serce – cokolwiek chcesz. Będzie to podstawa Twojego zaproszenia. Kolejne zaproszenia odrysuj od pierwowzoru – dzięki temu wszystkie będą wyglądać bardzo podobnie.
Krok 2:
Kolorowe kartki będą służyły jako ozdoba – w moim przypadku wycięłam z nich trójkąty i uformowałam typową, skandynawską girlandę. Równie dobrze mogą to być chmurki, serduszka, misie, gwiazdki czy kropki. Jeśli to kartka świąteczna bądź zaproszenie na chrzciny w okolicach Świąt Bożego Narodzenia – możesz pomyśleć o choinkach, aniołkach, reniferach… Zamiast papieru możesz użyć drewnianych lub plastikowych elementów używanych do scrapbookingu.
Papierowe elementy przyczep na sznurek (możesz przykleić bądź wykonać dziurki za pomocą dziurkacza i nawlec kolejno elementy girlandy), a sznurek do zaproszenia! Najlepiej sprawdzi się pistolet z klejem na gorąco – to gwarancja, że elementy nie oderwą się ani nie zaczną się luzować.
Krok 3: Z przodu zaproszenia napisz lub wystempluj od kogo ono jest, dla kogo jest przeznaczone oraz z jakiej okazji. Stemple to genialna opcja dla osób, które nie posiadają ładnego i równego pisma. Do stemplowania możesz użyć tuszu lub farb do papieru, aby stworzyć kolorowe napisy.
Krok 4: Z drugiej strony zaproszenia napisz najważniejsze informacje. Gdzie odbędą się chrzciny? O której godzinie? Jak dotrzeć do danego miejsca? Czy mogę przyjść z osobą towarzyszącą? Jeśli po Kościele będziecie świętować w domu czy restauracji – również warto napisać to na zaproszeniu.
ZOBACZ INNE POMYSŁY MONIKI NA IMPREZY