Zrób to sam – ananasowe girlandy cotton balls

by Dom z duszą

Monika: Dziś pokażę Wam letnie cotton balls w kształcie ananasów. W tym roku robiłam mini remont, a co za tym idzie – oczywiście metamorfozy. Nie ominęło to mojego balkonu. Wpadłam na pomysł wykorzystania lampek w całkiem inny sposób niż dotychczas. Mianowicie… prostsza wersja cotton balls, do tego w kształcie ananasów. Prezentują się świetnie, a do tego są bardzo proste w wykonaniu!

 

Czy girlandy świetlne kiedykolwiek wyjdą z mody? Niezależnie od pory roku, cieszą się one niezwykłą popularnością, a sposobów na ich wykorzystanie jest co najmniej tysiąc! 😉

Zimą sprawdzą się nie tylko jako lampki choinkowe, ale także zbudują niesamowity świąteczny klimat, np. wisząc w oknie lub przed domem. A jesienią? Co lepiej zadziała na listopadową chandrę niż przytulny kącik, kubek herbaty i ulubiony film? Za to wiosną i latem wykorzystajcie je w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie.

 

Co będzie Ci potrzebne?

  • łańcuch LED
  • piłeczki do ping-ponga
  • żółta włóczka
  • zielony filc lub dzianina
  • klej na gorąco
  • klej do papieru (np. Magic)

 

Krok 1:

Piłeczki do ping-ponga natnij w jednym punkcie. Nie musi to być szerokie nacięcie, chodzi o to, aby główka lampki bez problemu weszła w dziurkę.Piłeczki nakładamy na lampki LED.

Krok 2:

Żółtą włóczkę moczymy w mieszance z kleju do papieru i wody (proporcje 1:1). Po kilku minutach odsączamy i zaczynami nawijanie jej na piłeczki.

 

Krok 3:

Nasze cotton balls odstawiamy do wyschnięcia na minimum 12 h. Łańcuch najlepiej przywiesić w bezpiecznym miejscu (np. na klamerki), tak, aby nie dobrały się do niego dzieci ani zwierzaki. 😉

 

Krok 4:

Z filcu lub innej tkaniny (u mnie dzianina niestrzępiąca się) wycinamy kształt na wzór liści ananasa.

 

Krok 5:

Nasze „liście” przyklejamy za pomocą kleju na gorąco w miejscu styku piłeczki z łańcuchem.

 

Uwaga! Włóczki nie nawijamy zbyt obficie. Już piłeczki nieco przytłumią światło, dlatego warto mieć to na uwadze i zostawić gdzieniegdzie prześwity.

 

You may also like